اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹

عبدالله‌پور: طول شبکه متروی پایتخت به ۳۰۰ کیلومتر می رسد

عبدالله‌پور: طول شبکه متروی پایتخت به ۳۰۰ کیلومتر می رسد

علی عبدالله‌پور، معاون امور فنی شرکت بهره برداری متروی تهران گفت: با بهره برداری از خطوط متروی ۶ و ۷ تهران تا پایان سال، طول شبکه متروی پایتخت به ۳۰۰ کیلومتر می رسد.

ایران آنلاین / علی عبدالله‌پور در نشست جنبش مردمی پاسداشت ۴۰ سال انقلاب اسلامی که با موضوع بررسی توسعه زیرساخت‌ها در پس از انقلاب برگزار شد، گفت: صنعت مترو یک صنعت کاملاً انقلابی است و غیر از مطالعات اولیه که پیش از انقلاب انجام شد، سایر اتفاقات از قبیل ساخت و بهره‌برداری پس از انقلاب انجام شد و در حال حاضر جزو ۲۰ کشور اول دنیا در صنعت مترو هستیم.

عضو هیئت مدیره شرکت بهره‌برداری متروی تهران افزود: در تهران ۱۱۶ ایستگاه مترو و ۱۲۵۰‌واگن داریم که روزانه یک میلیون و ۶۰۰ هزار مسافر جابجا شده و روزی سه میلیون نفر سفر ثبت می‌شود؛ ضمن اینکه پنج خط فعال داریم و در هفته گذشته بخشی از خط ۷ مترو به بهره‌برداری رسید که در تمام شبکه متروی تهران ۱۰ هزار نیرو در حال خدمت‌رسانی هستند.

عبدالله‌پور، بلیت متروی تهران را ارزانترین متروی دنیا دانست و گفت: تا پایان سال جاری خطوط ۶ و ۷ مترو نیز به بهره‌برداری رسیده که با اضافه شدن این دو خط، مجموع خطوط ریلی شبکه متروی تهران به ۳۰۰ کیلومتر می‌رسد.

معاون فنی شرکت بهره‌برداری متروی تهران، متروی تهران را یکی از صنایعی دانست که پس از انقلاب راه‌اندازی و رشد یافت و گفت: در حال حاضر شرکت مترو نقش مؤثری در کاهش آلودگی هوا و ارتقای حمل و نقل عمومی دارد./ مهر

کپی