اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹

تایوان بودجه نظامی را افزایش داد

تایوان بودجه نظامی را افزایش داد

نخست‌وزیر تایوان از افزایش بودجه نظامی سال ۲۰۱۹ این جزیره به میزان ۵۹۸.۶ میلیون دلار خبر داد "تا نه تنها قابلیت‌های آن به منظور تضمین صلح و ثبات در این منطقه افزایش یابد بلکه خودکارآمدی آن به پکن نشان داده شود."

ایران آنلاین / لای چینگ-تی، نخست‌وزیر تایوان در مصاحبه‌ای گفت: ما بودجه نظامی خود را ۵۹۸.۶ میلیون دلار افزایش می‌دهیم و این مساله خودکارآمدی تایوان و توانایی برای دفاع از خود را نشان می‌دهد.

او افزود، فشار از جانب چین به ارتقای روابط میان پکن و تایپه‌ منجر نشده و تنها تایوان را به سمت تقویت بیشتر قابلیت‌هایش سوق داده است. نخست‌وزیر تایوان گفت: پکن با استفاده از تهدید تایوان نمی‌تواند موفق شود و این مساله تنها موجب می‌شود تا تردیدها در تایوان نسبت به چین تحریک شود.     

نخست‌وزیر تایوان به لیبرتی تایمز گفت، بودجه دفاعی جدید ۱۱ میلیارد دلاری برای سال ۲۰۱۹ حدود ۵.۶ درصد بالاتر از سال گذشته است که ۱۰.۶ میلیارد دلار بود.

روابط رسمی میان مقام‌های مرکزی چین و تایوان در ۱۹۴۹ تعلیق شد؛ زمانی که دولت کومینتاگ به رهبری چیانگ کای-شک پس از شکست از حزب کمونیست چین به تایپه گریخت؛ آنها به دنبال تاکید بر حاکمیت جمهوری چین بر این جزیره بودند. جمهوری خلق چین استقلال تایوان را به رسمیت نمی‌شناسد و مدعی است که این جزیره بخشی از چین است.  / ایسنا

کپی