اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
دکتر رضا ملک زاده گفت:

ایران در بین کشورهای دنیا در زمینه علوم پزشکی رتبه 17 را کسب کرد

ایران در بین کشورهای دنیا در زمینه علوم پزشکی رتبه 17 را کسب کرد

دکتر رضا ملک زاده گفت: ایران در بین کشورهای دنیا در زمینه علوم پزشکی، رتبه 17 و در بین یک درصد دانشمندان برتر دنیا، کشور ما رتبه 50 را کسب کرد.

ایران آنلاین / دکتر رضا ملک زاده درخصوص پیشرفت های علم پزشکی در ایران اظهار داشت: کشور ایران در بین کشورهای دنیا در زمینه علوم پزشکی، رتبه 17 و در بین یک درصد دانشمندان برتر دنیا، کشور ما رتبه 50 را کسب کرد و با توجه به این درصدها جایگاه علمی ما از 49 به 17 ارتقاء یافت.

ملک زاده افزود: دانشمندان جوان ما با توجه به جایگاه علمی مطلوب در جهان و برخورداری از پتانسیل بالا، می توانند جزو دانشمندان برتر دنیا باشند.

وی افزود: حوزه سلامت برای خرید محصولات سلامت محور آمادگی کامل دارد و شما در مراکز فناوری و با همکاری شرکت های دانش بنیان ضمن بررسی نیازهای جامعه، تحقیقات خود را به محصولات تبدیل کنید.
دکتر ملک زاده گفت: با توجه به پیشرفت و ارتقای دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در بین دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، می توان گفت که این دانشگاه با تلاش و همت بیشتر می تواند در حوزه پژوهش در کشور حرفی برای گفتن داشته باشد.

وی ادامه داد: با تلاش بیشتر در حوزه فناوری و با توجه به زیرساخت‌های مناسب این دانشگاه، می‌توانید تحقیقات این دانشگاه را به عرصه تولید محصولات سلامت محور ارتقاء داده و برای محققان و شرکت‌های دانش بنیان، تحقیقات را به سرمایه تبدیل کنید.

کپی