اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹
فاطمه مهاجرانی:

ورود به مدارس نمونه دولتی نیاز به شرکت در آزمون ندارد

ورود به مدارس نمونه دولتی نیاز به شرکت در آزمون ندارد

فاطمه مهاجرانی، رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان از اعلام نتایج سنجش هوش دانش‌آموزان ورودی پایه هفتم مدارس سمپاد از دهم تا پانزدهم شهریورماه امسال خبر داد.

ایران آنلاین / فاطمه مهاجرانی اظهار کرد: امسال مانند سال گذشته حدود ۱۵ هزار دانش‌آموز در مدارس استعدادهای درخشان به تحصیل خواهند پرداخت، البته با این تفاوت که امسال دانش‌آموزان در هیچ آزمون علمی شرکت نکردند، بلکه تنها هوش و استعداد آنها مورد سنجش قرار گرفت.

وی ادامه داد: سیاست‌ وزارت آموزش‌ و پرورش، تحصیل دانش‌آموزان دارای استعدادهای برتر در این نوع مدارس است و سعی خواهیم کرد برای سال تحصیلی جدید، دانش‌آموزان دارای استعداد برتر با نظر کارشناسانه متخصصین مربوطه، مشخص و جذب شوند.

مهاجرانی از اعلام نتایج سنجش هوش دانش آموزان مذکور از دهم تا پانزدهم شهریورماه خبر داد و افزود: بر اساس دستور صریح وزیر آموزش‌ و پرورش، دانش‌آموزانی که تاکنون در مدارس دولتی یا غیردولتی ثبت‌نام کرده‌اند، در صورت پذیرش در مدارس تیزهوشان، می‌توانند بدون هرگونه مشکلی و با استرداد تمامی شهریه اخذ شده توسط مدارس، جابه‌جا شوند.

وی با اشاره به حذف آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی برای سال تحصیلی ۹۸ - ۹۷ بر اساس تصمیم وزارت آموزش‌ و پرورش، گفت: ورود به مدارس نمونه دولتی از این‌ پس نیاز به شرکت در آزمون ندارد و این مدارس به صورت هیأت‌امنایی اداره خواهند شد و در روش ورود به مدارس استعدادهای درخشان نیز تنها سنجش هوش در نظر گرفته‌شده است./ ایلنا

کپی