اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۳ مهر ۱۳۹۹
وزیر ارتباطات:

لایحه «صیانت از داده‌های شخصی» امروز رونمایی می شود

لایحه «صیانت از داده‌های شخصی» امروز رونمایی می شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم افتتاحیه بیست و چهارمین نمایشگاه الکامپ، با اشاره به رونمایی از لایحه صیانت از داده‌های شخصی و نمایشگاه الکامپ ۲۴ اظهار کرد: این لایحه به صورت کلی در خدمت همه فعالیت‌ها و کسب و کارهای نوساز است و نظام عمومی کسب و کارها را توسعه می‌دهد.

ایران آنلاین /محمدجواد آذری جهرمی افزود: لایحه صیانت از داده‌های شخصی پیش از این یک بار تدوین شده و امروز پس از انجام اصلاحات به عنوان گام مهمی برای توسعه کسب و کارهای نوپا رونمایی می‌شود. این لایحه تنها مختص پیام‌رسان‌ها نبوده و تمامی کسب و کارهای حوزه فناوری اطلاعات را شامل می‌شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه تعامل چالش‌ها و ظرفیت‌ها باعث رشد می‌شود، اظهار کرد: ما در کشورمان هم چالش‌های بزرگ داریم و هم ظرفیت‌های بزرگ؛ وظیفه حاکمیت هموارسازی مسیر و سپردن مسئولیت‌ها به جوانان به جای تصدی‌گری است. ابتکار و خلاقیت جوانان و بخش خصوصی می‌تواند امکاناتی را فراهم کند.

آذری‌جهرمی با تاکید بر اهمیت فرهنگ‌سازی و افزایش نظام بهره‌وری بیان کرد: دولت می‌خواهد صنعت تحول دیجیتال را آماده کند. در تفاهماتی که بین وزارت ارتباطات و وزارت کشاورزی انجام شده، مشخص شد صرفه‌جویی ۳۵ درصدی در منابع آب صورت گرفته و این یعنی به ظرفیت‌های آبی کشور ۳۵ درصد اضافه شده است. وزیر کشاورزی هم در صحبت‌های خود گفته است که با هوشمندسازی می‌توانیم محصولات هوشمند داشته باشیم و با فناوری اطلاعات هم بر توانمندسازی کشاورزی بیفزاییم. آزادسازی دیتا نیز در راستای ایجاد بازار برای فعالیت کسب و کارهای نوپاست. در حوزه هوشمندسازی مصرف آب و برق نیز از ظرفیت‌های فناوری اطلاعات از جمله بیگ دیتا، اینترنت اشیاء و هوش مصنوعی استفاده می‌شود.

وی گام بعدی را هموارسازی مسیر برای کسب و کارها دانست و گفت: بیمه و مالیات از موانع کسب و کارهاست. نظام فضای تامین مالی باید اصلاح شود، ما از بخش‌های غیردولتی برای این کار دعوت کردیم و در دوره تحول دیجیتال فناوری اطلاعات منابع سایر بخش‌ها را نیز جذب می‌کند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: امروز بنا داریم بخش‌های بین‌المللی را نیز افزایش دهیم از جمله حضور وزارت حمل و نقل و ارتباطات آذربایجان، شرکت‌هایی از اندونزی، پاکستان و روسیه که در نمایشگاه حضور خواهند داشت، از این جمله است. ما همکاری‌های منطقه را برای توسعه بازار توسعه خواهیم داد.

/ایسنا

 

کپی