اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹
وزیر ارتباطات عنوان کرد

اقتصاد دیجیتال؛ راهکار رفع بحران ها

اقتصاد دیجیتال؛ راهکار رفع بحران ها

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم افتتاحیه بیست و چهارمین نمایشگاه الکامپ گفت: حل مشکلاتی مانند بحران آب، در گروی دوران انقلاب صنعتی چهارم و به نتیجه حاصل از آن یعنی اقتصاد دیجیتال برمی‌گردد.

ایران آنلاین /منابع تجدیدپذیر آب در جهان در حال کاهش و جمعیت در دنیا رو به رشد است. صنایع نفت، انرژی و معادن در جهان یا ثابت هستند و یا رو به کاهش و رشدی در این منابع نداریم. نظام اقتصادی دنیا به سمت بهره‌وری از منابع می‌رود و بهترین ابزار برای تحقق این بهره‌وری، فناوری اطلاعات است.

محمدجواد آذری جهرمی با بیان اینکه هوشمندسازی برای بهینه‌سازی فرآیندها به بشر کمک می‌کند، افزود: ما در کشورمان با چالش‌های دیگری هم مواجهیم همان طور که تابستان امسال شاهد تجربه قطع برق بودیم. آلودگی هوا و بروکراسی اداری نیز از چالش‌های نظام اقتصادی در کشور است. در کنار اینها ظرفیت‌های قوی و جوانانی داریم که در شرایط سخت رشد می‌کنند و حتی برخی با معلولیت‌هایی که دارند، هم متوقف نمی‌شوند.

وی همچنین با اشاره به رونمایی از لایحه صیانت از داده‌های شخصی و نمایشگاه الکامپ ۲۴ اظهار کرد: این لایحه به صورت کلی در خدمت همه فعالیت‌ها و کسب و کارهای نوساز است و نظام عمومی کسب و کارها را توسعه می‌دهد.

بیست و چهارمین دوره نمایشگاه الکامپ (الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک) با حضور شرکت‌های داخلی و شرکت‌های چینی و در بخش‌های دولت همراه، الکام تاکز، الکام استارز، ترند و گیم از امروز ششم مرداد  آغاز شده و تا نهم مرداد در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران ادامه خواهد داشت.

 

کپی