اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹

احمدی: تیم والیبال نشسته ما نماد افتخار در ورزش جانبازان و معلولین است

احمدی:  تیم والیبال نشسته ما نماد افتخار در ورزش جانبازان و معلولین است

سرپرست معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان گفت: بزرگترین مزیت ورزش این است که با مردم و برای مردم بوده و رضایت آنها از ورزش و جامعه ورزش بسیار حائز اهمیت است.

ایران آنلاین /  عبدالحمید احمدی در گفت و گو با رادیو ورزش، با اشاره به آیین اختتامیه جشنواره فرهنگی ورزشی جاده ولایت، این آیین را حرکت نمادینی در جهت ترویج فرهنگ رضوی خواند که همه ساله با حضور جامعه ورزش کشور، و طی مسیر حرکت امام هشتم(ع) از شلمچه به سمت مشهد مقدس برگزار می شود.

وی در این گفتگو ورزش جانبازان را پرافتخار دانست و گفت: ورزش جانبازان و معلولین در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در طول چهار دهه اخیر، در عرصه های مختلف بین المللی بسیار افتخارآفرین بوده است.

سرپرست معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی ادامه داد: تیم والیبال نشسته معلولین و جانبازان ما نماد افتخار در ورزش جانبازان و معلولین است که با هفت دوره قهرمانی از نه دوره برگزاری مسابقات جهانی کارنامه بسیار درخشانی را برای خود کسب کرده اند که این خود ثابت می کند که معلولیت محدودیت نیست و با وجود معلولیت نیز میتوان فعالیت ورزشی داشت و افتخار آفرید.

وی در قسمت بعدی این گفتگو به توسعه فرهنگی در ورزش پرداخت و در رابطه با نقش رسانه در این مسیر ، پرداختن به ابعاد مختلف ورزش از جمله رفتارهای فرهنگی و اجتماعی چهره های مطرح ورزش کشور را از رسالت های رسانه دانست.

احمدی ادامه داد: بزرگترین مزیت ورزش این است که با مردم و برای مردم بوده و رضایت ایشان از ورزش و جامعه ورزش بسیار حائز اهمیت است. با این رویکرد ما در سال های اخیر شاهد یک روند روبه رشد و چشم گیر از حضور و ایفای نقش اجتماعی توسط ورزشکاران و جامعه ورزش کشور بوده ایم که بسیار قابل توجه است و نشان از این دارد که مردم، جامعه و مسائل اجتماعی مورد توجه ویژه ورزشکاران است. در حقیقت این نگاه فرهنگی چیزی بود که ما در ورزش به آن نیاز داشته و داریم و امیدواریم که باشگاه های فرهنگی ورزشی با تعریف مسئولیت اجتماعی برای خودشان در ترویج این نگاه نقش موثرتری ایفا کنند.

سرپرست معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در قسمت پایانی این گفتگو و در ادامه تبیین روند توسعه رفتار فرهنگی اجتماعی ورزشکاران در جامعه به بخشی از فعالیتهای اجتماعی انجام شده توسط جامعه ورزش اشاره داشت و گفت: ما در این چند سال اخیر شاهد فعالیت های گسترده فرهنگی و اجتماعی جامعه ورزش بوده ایم که از جمله آن مشارکت در کمک به آزادی زندانیان، کمک به مراکز نگهداری کودکان و سالمندان، بیماران خاص و در همین حادثه اخیر زلزله کرمانشاه دیدیم که ورزشکاران ما باچه توانی در صحنه حاضر شدند. همچنین در فعالیت های محیط زیستی که حرکت آن در این چند سال با عنایت ویژه جامعه ورزش قوت گرفت. ما هم در وزارت ورزش و جوانان تمام تلاشمان این بوده و هست که با بهره گیری از ظرفیت بزرگ ورزش کشور در جهت توسعه فرهنگی و اجتماعی حرکت کرده و برنامه های این حوزه را پیگیری و حمایت کنیم.

کپی