اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹

اردن اقدامات تحریک‌آمیز بی‌وقفه اسرائیل علیه مسجدالاقصی را محکوم کرد

اردن اقدامات تحریک‌آمیز بی‌وقفه اسرائیل علیه مسجدالاقصی را محکوم کرد

سخنگوی دولت اردن همچنین یورش نیروهای پلیس اسرائیل به مسجدالاقصی و حمله به نمازگزاران و کارمندان اداره اوقاف قدس را محکوم کرد.

ایران آنلاین /جمانه غنیمات، سخنگوی دولت اردن نقض‌ها و اقدامات تحریک‌آمیز بی‌وقفه اسرائیل علیه مسجدالاقصی را محکوم کرد.

غنیمات تصریح کرد: اینگونه اقدامات حرمت این مکان مقدس را نقض و احساسات نمازگزاران در آن و تمامی مسلمانان را تحریک می‌کند، این اقدامات همچنین نشان‌دهنده نقض پایبندی‌های اسرائیل به قوانین بین‌المللی  و قوانین انسانی بین‌المللی است.

وی در ادامه افزود: این اقدام اسرائیل همچنین بیانگر نقض تمامی احکام و منشورهای بین‌المللی است که بر ضرورت احترام به اماکن عبادت تمامی ادیان و حفظ آرامش مسجد الاقصی و احترام به وضعیت تاریخی و قانونی آن تاکید دارد.

غنیمات دولت اسرائیل را مسئول کامل حفاظت از مسجدالاقصی و نقض‌هایی که علیه آن مرتکب شده، دانست و خواستار توقف فوری اینگونه اقدامات علیه مسجدالاقصی و حفظ وضعیت تاریخی اماکن مقدس شد.

از سوی دیگر، عکرمه صبری، رئیس هیات عالی اسلامی در قدس و خطیب مسجد الاقصی تاکید کرد: بستن درهای مسجدالاقصی از سوی نیروهای اشغالگر اسرائیلی اقدامی خودکامانه، باطل و رفتاری نسنجیده بود که نمازگران را به تحصن در میدان "الامام الغزالی" در مجاورت باب "الاسباط" در خارج از مسجد الاقصی واداشت.

صبری در ادامه افزود: نیروهای اسرائیلی از این که تحصن ادامه‌دار باشد و شدت یابد و آغاز جدیدی برای قیامی همچون قیام سال گذشته در الاقصی باشد، دچار هراس شدند و بدین ترتیب از برنامه خود برای بسته نگه داشتن مسجد الاقصی منصرف شدند.

وی همچنین تاکید کرد که تل‌آویو اهمیت قیام ماه ژوئیه ۲۰۱۷ را به خوبی می‌داند و مسئولان اسرائیلی نمی‌خواهند که این امر دوباره تکرار شود که آن‌ها را مجبور به این کند که از تصمیماتشان صرف‌نظر کنند.  / ایسنا

کپی