اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹

رانندگان بلندپرواز عربستانی و قطری جوایز مسابقات رالی را درو کردند/ جشن قهرمانی هیجان انگیزترین مسابقه در میدان سرخ

رانندگان بلندپرواز عربستانی و قطری جوایز مسابقات رالی را درو کردند/ جشن قهرمانی هیجان انگیزترین مسابقه در میدان سرخ

یکی از هیجان انگیزترین مسابقات اتومبیل سواری در جمهوری های آسیای مرکزی و روسیه جریان دارد مسابقاتی موسوم به رالی راه ابریشم ۲۰۱۸ که از آستاراخان استارت خورد و رانندگان ماجراجو و نترس آن پیش از رسیدن به مسکو مسافتی به طول ۳۵۰۰ کیلومتر را طی کردند. اتفاق جالب اینجا است که مقام ها و مدالهای این مسابقه بزرگ را رانندگانی از کشورهای عربی، عربستان و قطر از آن خود کردند دو چهره پرآوازه یعنی یزید راجحی و ناصرالعطیه در سکوی اول و دوم ایستادند

ایران آنلاین / یزید راجحی روز جمعه در پایان هفتمین و آخرین مرحله از رقابت های اتوموبیلرانی رالی راه ابریشم عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.

راننده عربستانی تیم «مینی» به همراه کمک آلمانی خود تیمو گوتسشاک در آخرین روز این رقابت ها با مجموع ۲۳ ساعت و ۴۹ دقیقه و ۱۴ ثانیه در مکان نخست جدول کلی مسابقات قرار گرفت.

راجحی که سال ۲۰۱۶ عنوان نایب قهرمانی این مسابقات را بدست آورده بود با کسب عنوان نخست به دومین پیروزی بزرگ فصل خود پس از فتح رالی قزاقستان دست یافت.

ناصر العطیه، نزدیک ترین رقیب راجحی با یک ساعت و نیم اختلاف بر سکوی دوم این مسابقات ایستاد. العطیه، راننده، تیم «تویوتا» با واگذار کردن قهرمانی دراین مسابقات شانس کسب عنوان نخست در رقابت های جام جهانی رالی را نیز از دست داد.

در مرحله هفتم و پایانی این مسابقات هاری هانتف راننده بریتانیایی تیم پژو بهترین زمان را به نام خود ثبت کرد.

در بخش کامیون آندره گارگینوف، راننده تیم «کاماز» با هجده دقیقه اختلاف نسبت به آیرات مردیوف، هم تیمی خود عنوان نخست را در جدول کلی از آن خود کرد.

مارتین وان دن برینک هلندی، راننده تیم «رنو» نیز مرحله هفتم و پایانی بخش کامیون را فتح کرد.

 

جشن قهرمانی مسابقات رالی در میدان سرخ

کپی