اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹

دولت یونان از احتمال جنایتکارانه بودن آتش سوزی این کشور خبر داد

دولت یونان از احتمال جنایتکارانه بودن آتش سوزی این کشور خبر داد

دولت یونان با بررسی تصاویر ماهواره ای و جمع بندی تحقیقات احتمال جنایتکارانه بودن آتش سوزی این کشور را مطرح کرد.

ایران آنلاین / دولت یونان تاکید کرد ممکن است آتش سوزی این کشور اقدامی جنایتکارانه باشد. در این آتش سوزی در مناطق شرقی آتن دست کم هشتاد و دو تن جان باختند. این پرونده به دستگاه قضایی ارجاع داده شد.

سوالی که هم اکنون در یونان مطرح است این است که این آتش سوزی ناشی از اشتباه چه کسی است؟
در حالی که مردم یونان تلاش می کنند به تدریج زندگی عادی خود را از سربگیرند غم و اندوه جای خود را به خشم می دهد. برخی از مردم درک نمی کنند که چرا دولت در برابر این فجایع کاری انجام نمی دهد.
دولت می گوید سرعت گسترش آتش به اندازه ای بود که مانع از اجرای طرح تخلیه ساکنان منطقه شد. در تحقیقات و بررسی های دولت بیش از همه فرضیه جنایتکارانه بودن این آتش سوزی مطرح می شود.
معاون وزیر حفاظت شهروندی می گوید طبق تحقیقات صورت گرفته توسط آتش نشانان در همکاری با نیروهای پلیس و تصاویری که در حال حاضر در اختیار داریم احتمال جنایتکارانه بودن این آتش سوزی را مطرح می کند.
وی گفت مقامات با بررسی و تحلیل تصاویر ماهواره ای مناطق آتش گرفته به این نتیجه رسیده اند. این تصاویر تایید می کنند که روز دوشنبه پانزده کانون آتش به طور همزمان روشن شده است. امدادگران همچنان به عملیات جستجوی برای یافتن اجساد در خانه ها و دریا ادامه می دهند. دولت یونان هنوز شمار دقیق افراد ناپدید شده را نمی داند.

کپی