اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
امام جمعه اصفهان:

این که عده ای پول داده و سکه خریده اند کجایش فساد است

این که عده ای پول داده و سکه خریده اند کجایش فساد است

اغلب امامان جمعه این هفته به موضوع فساد اقتصادی و گرانیها پرداختند

امام جمعه اصفهان گفت: نمی گویم روش درستی است که اینگونه سکه به فروش برود و اشتباهی در نحوه توزیع و فروش وجود داشته باشد، اما کسی خریده و کسی فروخته؛ من کجای این را مفسد بدانم؟ بعضی می‌گویند چرا اعدام نشده است. مگر می‌شود همه را کشت؟ با چه گناهی باید او را کشت؟

آیت الله طباطبایی نژاد امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه اصفهان به اهمیت بررسی اعمال اشاره و اظهار کرد: گاهی مسائل را بی دلیل بزرگ می کنیم. برخی انتقاد می‌کنند که چرا قوه قضاییه به مساله خرید سکه توسط یک نفر ورود پیدا نمی کند؟

وی ادامه داد: این را یواشکی بگویم؛ فردی را که سکه خریده است را بگیریم که چه بشود؟ دولت اعلام می کند که برای تامین هزینه هایش سکه ها را می‌فروشد. این بالاخره یک راه کسب است. آن فرد پول سکه را داده است. پول داده که سکه خریده. پول دادن گناه است یا خرید و فروش حرام؟ آیا گفته بودند که فقط دو سکه بخرید و بعضی صد سکه خریده‌اند؟ سکه از کشور خارج نشده و داخل کشور است اما چرا گاهی علت رها می‌شود و معلول را دنبال می‌کنی

امام جمعه شهرکرد: ائمه جمعه، ویژه‌خواری‌ها و فسادها را مطرح کنند

 

انتقاد از سوءمدیریت و بروز مشکلات اقتصادی، یادآوری و توضیح درباره شکست گروهک منافقین در پنجم مرداد 1367 و سخن درباره سالروز برگزاری اولین نماز جمعه پس از انقلاب و اهمیت برگزاری آن برای حفظ تقوا، محور وحدت امت اسلامی و هدایت فکری، معنوی و فرهنگی جامعه از جمله مهمترین مسائلی بود که امام جمعه در سراسر کشور به آن پرداختند.

خطیب نماز جمعه شهرکرد: دشمنان قصد دارند با تبلیغات سوء دل جوانان را از نماز جمعه سرد ‌کنند

به گزارش ایسنا، نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری گفت: دشمنان با سنگ اندازی در نمازجمعه قصد دارند با تبلیغات سوء دل جوانان را از نماز جمعه سرد ‌کنند پس این خار چشم دشمنان باید با قوت و شدت برای رضای خدا برگزار شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام در خطبه‌های نمازجمعه شهرکرد، اظهار کرد: نباید گرایش به غرب و بیگانه پیدا شود و باید بر حق بمانیم و حق پرچم توحید است.

امام جمعه کرج: عده‌ای به جان انقلاب افتاده‌اند

 امام جمعه کرج به وضعیت اقتصادی کنونی کشور اشاره و اعلام کرد: امروز عده‌ای با این موضوع به جان انقلاب افتاده و قصد ضربه زدن دارند بنابراین ائمه جمعه که زبان مردم هستند باید اشرافی‌گری‌ها، ویژه‌خواری‌ها و فسادها را مطرح کنند.

 آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی در خطبه‌های نماز جمعه پنجم مردادماه کرج گفت: امروز همه دنیا فهمیده که نمی‌تواند با ایران روبرو شود؛ آمریکا به این دلیل تلاش می‌کند که به ما آسیب بزند چون از ما می‌ترسد؛ چون شیشه عمر این کشور در منطقه در دست ایران است.

 

کپی