اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹

علم الهدی: دشمنان ما شکست خواهند خورد آنها خدا ندارند

علم الهدی: دشمنان ما شکست خواهند خورد آنها خدا ندارند

امام جمعه مشهد تاکید کرد: چهل است دنیای استکبار به دنبال براندازی است و در هر عرصه‌ای وارد می‌شوند، با شکست فاحش روبه‌رو می‌شود و این در حالی است که آنها از نظر تجهیزات با ما قابل مقایسه نیستند. چون ما خدا داریم و دشمنان ما خدا ندارند، آنها در هر قدمی شکست می‌خورند و در برابر در هر حرکتی بینی‌شان به خاک مالیده می‌شود.

حجت‌الاسلام سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مشهد با اشاره به سالروز برگزاری نماز جمعه در سال ۵۸ گفت: نمازجمعه مشهد قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هم برگزار می‌شد. نمازجمعه نقش موثری در انقلاب و نظام جمهوری اسلامی داشته است. این برنامه توسط امام بزرگوار قهرمان‌پرور ما به عنوان یک فریضه پایه‌گذاری شد.

 

نمازجمعه مردم را به نظام متصل کرد

وی با بیان اینکه نمازجمعه مردم را به نظام متصل کرد و نظام را با صبغه دینی در ذهن مردم جا داد و این شد جزو دین مردم، اظهار داشت: وقتی نظام مردم جزو دین مردم شد، مردم تا پای این نظام تا الان ایستادند و پای این انقلاب با وجود همه توطئه ایستاده‌اند.

 

این عضو مجلس خبرنگان رهبری ادامه داد: مردم با حضور نماز جمعه بالاترین فضیلت و عبادات را در کنار تکالیف خودشان انجام می‌دهند.

بیان مسائل مردم، دولت‌ستیزی و جناح‌‌‌گرایی نیست

 

علم‌الهدی با بیان اینکه خطیبی که در نمازجمعه خطبه می‌خواند وظیفه دارد مسائل روز را بیان کند و درد دل مردم را مطرح کند، تصریح کرد: بیان مسائل مردم، دولت‌ستیزی و جناح‌‌‌گرایی نیست. مشکلی که در ایران وجود دارد، چون افراد وظایف شرعی خود را انجام می‌دهد، چون به مذاق عده‌ای خوش نمی‌آید، شروع به تخریب کردن می‌شود.

وی افزود: شش فقیه شورای نگهبان توسط رهبری انتخاب می‌شود ولی اگر این افراد تصمیمی بگیرند، به آنها اهانت می‌‌‌شود و متهم به جناح‌گرایی می‌شوند. این مسئله در مورد خطبای نمازجمعه هم صدق می‌کند. اگر فردی پای درد دل مردم قرار بگیرد و مشکلات آن را بگوید، متهم می‌شود. اگر در این مسئله جناح‌گیری صورت بگیرد، این عبادت تبدیل به فسوق می‌شود و آن نماز باطل می‌شود.

 

مشکل عمده امروز مردم اقتصادی است

خطیب نماز جمعه این هفته مشهد با بیان اینکه اگر نمازجمعه و خطبه‌ها با حب و بغض جناح‌گرایی و مطامع نفسانی باشد با نماز جور درنمی‌آید، خاطرنشان کرد: این تحلیل‌ها نابکارانه و مغرضانه است. اگر حرف خطیبی با گروهی جور نمی‌آید به او اهانت می‌کنند یا آنکه حرف‌هایشان را تقطیع می‌کنند و سپس تهمت کرده و تخریب می‌کنند.

 

علم‌الهدی با بیان اینکه خطیب باید مشکل مردم را بگوید، ابراز داشت: مشکل عمده امروز مردم اقتصادی است. این نه توهین و نه اهانت به دولت است و این دولت‌ستیزی نیست. مردم از نظر اقتصادی در فشار هستند. پول افراد به عنوان حقوق یا درآمد ناشی از کاسبی، نماینده سبد کالا است و فرد براساس آن می‌خواهد زندگی خود را تنظیم کند. اگر محور این سبد طلا و ارز باشد مسلمان چطور زندگی‌اش را تنظیم کند.

اگر زمانی ارز و طلا محور سبد کالا شد، این مسئله موجب اسقاط آن جامعه می‌شود

 

وی اضافه کرد: اگر زمانی ارز و طلا محور سبد کالا شد، این مسئله موجب اسقاط آن جامعه می‌شود. مسئولان باید مردم را از این مشکل نجات بدهند.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی با تاکید بر اینکه به پاس دینداری ش‌ما دنیای کفر با شما دشمن است، بیان کرد: چهل است دنیای استکبار به دنبال براندازی است و در هر عرصه‌ای وارد می‌شوند، با شکست فاحش روبه‌رو می‌شود و این در حالی است که آنها از نظر تجهیزات با ما قابل مقایسه نیستند. چون ما خدا داریم و دشمنان ما خدا ندارند، آنها در هر قدمی شکست می‌خورند و در برابر در هر حرکتی بینی‌شان به خاک مالیده می‌شود.

 

عربستان به امریکا اعلام کرد اگر بنا شد تنگه هرمز توسط ایران بسته شود، قطحی نفت دنیا را فرامی‌گیرد

علم‌الهدی با اشاره به سخن رئیس‌جمهور درخصوص تنگه هرمز یادآور شد: رئیس‌جمهور گفتند اگر قرار شد نفت ما صادر نشود، یک قطره نفت هم به آنسو نخواهد رفت و رهبری هم فرمودند که این فرمایش رئیس‌جمهور سیاست نظام است. امریکا در برابر این کلام خواست ما را تهدید کند. رئیس‌جمهورشان گفت از ده‌جای دیگر نفت ارسال می‌‌‌شود. در برابر تنگه هرمز تنگه باب المندب است. یک گزینه‌شان این بود که نفت‌شان را از باب المندب عبور دهند. با قهرمانی مردم فداکار در یمن و زدن یک ناوچه نفتی، عربستان اعلام کرد کشتی نفت خود را از باب‌‌المندب و دریای سرخ عبور نمی‌دهد.

 

وی با بیان اینکه عربستان سعودی مزدور امریکا به این کشور اعلام کرد اگر بنا شد تنگه هرمز توسط ایران بسته شود، قطحی نفت دنیا را فرامی‌گیرد و دنیا دچار قطحی نفت می‌شود، عنوان کرد: این پیروزی اخیر ماست. با دشمنان برخورد شد. این نتیجه اجر شما مردمی است که در مقابل دشمن خدا ایستاده‌اید و خدا شما را این گونه یاری می‌کنید. چهل است در مقابل دشمن ایستاده‌ایم و دشمن هر قدمی برمی‌دارد با خزلان و شکست و افتضاح عظیم روبه‌رو می‌شود.

 

کپی