اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹

افزایش محبوبیت اپلیکیشن های فیس بوک /استفاده 2.5 میلیارد کاربر از اپ ها

افزایش محبوبیت  اپلیکیشن های فیس بوک /استفاده  2.5 میلیارد کاربر  از اپ ها

گزارش مالی جدید شرکت فیس بوک نشان می دهد دقیقا برعکس شبکه اجتماعی فیس بوک ، اپلیکیشن های پیام رسان این شرکت ماند مسنجر و واتس اپ در کنار شبکه اجتماعی اینستاگرام از محبوبیت و استقبال بی نظیر و کم سابقه ای برخوردار شده اند به گونه ای که گفته می شود دست کم ۲.۵ میلیارد نفر در جهان حداقل از یکی از این اپلیکیشن های توسعه داده شده توسط فیس بوک استفاده می کنند.

ایران آنلاین /به گزارش tech crunch، به تازگی با آمار و گزارشی که مدیران فیس بوک با همکاری موسسات تحقیقاتی و آماری منتشر کرده اند، می توان دریافت با اینکه خود اپلیکیشن فیس بوک در مسیر فراموشی و کم لطفی کاربرانش قرار گرفته و بسیاری از کاربران فضای مجازی درحال ترک این شبکه اجتماعی هستند و سیری نزولی را در پیش دارد ، اما اپلیکیشن های دیگرش روند خوبی در پیش دارند.

 البته لازم به ذکر است که این آمار برای تعداد اکانت های موجود در این اپلیکیشن هاست و تعداد نفرات در جهان را نشان نمی دهد.

طبق آماری که پیشتر توسط موسسات تحقیقاتی اعلام شده بود، بیش از ۱ میلیارد کاربر در اینستاگرام ، ۱.۵ میلیارد کاربر در واتس اپ و ۱.۳ میلیارد کاربر در پیام رسان فیس بوک مسنجر فعالیت دارند که این در نوع خود عدد بسیار بزرگ و موفقیت چشمگیری خواهد بود.

این آمار متعلق به سه ماهه دوم سال جاری ۲۰۱۸ میلادی است که آمار گفته شده به خوبی در نمودار ذکر و نشان داده شده است.بسیاری از تحلیلگران بر این باورند فیس بوک با ارائه این نمودار قصد داشته کاهش قابل توجه تعداد کاربران فیس بوک در ایالات متحده آمریکا ، کانادا و اروپا را نادیده بنگارد چراکه پس از رسوایی اطلاعاتی این شرکت، کمپین های بسیاری مبنی بر ترک و تحریم این شبکه اجتماعی درفضای مجازی ایجاد شد.

/ایسنا

کپی