اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹

اردکان یزد بدترین کیفیت آب در ایران را دارد

اردکان یزد بدترین کیفیت آب در ایران را دارد

اردکان بدترین کیفیت آب ایران و یزد را دارد.

ایران آنلاین / «محمدرضا تابش» نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاح طرح شبکه جمع آوری، انتقال و تصفیه خانه فاضلاب اردکان، گفت: اردکان بدترین وضعیت آب را از لحاظ کیفیت و کمیت دارد.  هشت حلقه چاه قرار شده که حفر شود و این چاه‌ها نیاز به اعتبار دارد ‌و لازم است که وزارت نیرو نسبت به آن توجه ویژه‌ای داشته باشد. هر پولی که در استان وارد شد با هماهنگی استانداران وقت و فعلی بخشی از آن را به بحث آب اختصاص دادیم چرا که ما بدترین وضعیت آب در کشور و استان یزد را داریم.

وی تصریح کرد:طرح فاضلاب اردکان اولین طرح بیع متقابل وزارت نیرو است.  این طرح دولتی است و از سال 83 تا 92 به مدت 9 سال  با 12 میلیارد تومان اعتبار 15 درصد پیشرفت داشت. پس از اینکه در سال 92 به بخش خصوصی واگذار شد، به مدت چهار سال و با اعتبار 200 میلیارد تومان توسط بخش خصوصی اجرا شد.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: دولت مردم را به سرمایه‌گذاری تشویق کرده ولی رفتاری که با سرمایه‌گذاران داریم دور از انصاف است از جمله اینکه سرمایه‌گذار خودش اقدام به تولید برق می‌کند ولی اگر در پرداخت قبض خود تاخیر کند با آن برخورد می‌شود./ایسنا

 

کپی