اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹
نهاد اطلاعاتی واشنگتن ادعا کرد

حمله هکرهای چین، روسیه و ایران برای دسترسی به اطلاعات محرمانه تجاری امریکا

حمله هکرهای چین، روسیه و ایران برای دسترسی به اطلاعات محرمانه تجاری امریکا

دولت آمریکا کشورهای چین، روسیه و ایران را به جاسوسی اقتصادی از ایالات متحده متهم کرده و اعلام کرد این سه کشور در تلاش هستند تا به اطلاعات و اسرار شرکت‌های اقتصادی و صنعتی ایالات متحده دست یابند.

ایران آنلاین /به ادعای دولت آمریکا، گروهی از هکرهای ایرانی موسوم به «بچه گربه‌های موشکی» به طور مکرر شرکت‌های دفاعی آمریکا را با هدف سرقت اطلاعات به منظور تقویت برنامه موشکی و فضایی تهران، هدف حملات سایبری قرار داده‌اند. همچنین گروهی از هکرهای روسی سال گذشته به اطلاعات ده‌ها شرکت انرژی آمریکا دست یافتند. همچنین یک گروه جاسوسی سایبری چینی موسوم به «APT10» به‌طور خستگی‌ناپذیری شرکت‌های آمریکایی فعال در عرصه مهندسی، مخابرات و صنایع هوافضا را هدف حملات خود قرار داده‌اند.

به نوشته آسوشیتدپرس، در این گزارش آمده است که نهادهای اطلاعاتی چین، روسیه و ایران به همراه هکرهای وابسته به آن‌ها به سختی تلاش می‌کنند تا اطلاعات محرمانه تجاری و اطلاعات اختصاصی [دارایی‌های] شرکت‌های آمریکایی را به سرقت ببرند.

در گزارش مرکز ملی امنیت و ضداطلاعات آمریکا آمده است:‌ «جاسوسی اقتصادی و صنعتی خارجی ضد ایالات متحده تداوم داشته و به یک تهدید مهم علیه دارایی‌ها، امنیت و مزیت‌های رقابتی آمریکا تبدیل شده است ... چین، روسیه و ایران به عنوان سه کنشگر قابل و فعال مرتبط با جاسوسی صنعتی و سارقان بالقوه اسرار تجاری و اطلاعات دارایی‌های [شرکت‌های آمریکایی] آمریکا مطرح هستند.»‌

کپی