اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹

نرم افزار تشخیص چهره آمازون بحث برانگیز شد

نرم افزار تشخیص چهره آمازون بحث برانگیز شد

نرم افزار تشخیص چهره بحث برانگیز آمازون که به نام Recognition شناخته شده است، بیش از 20 نفر از اعضای کنگره را به عنوان افرادی که برای جرایمی دستگیر شده اند، شناسایی کرده است.

ایران آنلاین /به گزارش گیزمودو ، این شناسایی های اشتباه  زمانی رخ داد که از سیستم تشپخیص چهره آمازون برای بررسی عکس هایی از 535 عضو کنگره استفاده شد.  درنهایت و در مجموع، سیستم مذکور، 28  نفر از اعضای کنگره را به اشتباه شناسایی کرده و حتی رنگ پوست 11 نفر از اعضای کنگره را نادرست تشخیص داده است.موضوعی که به لحاظ امنیتی به شدت هشدار دهنده است.

این آزمون ها نشان داد که تشخیص چهره به طور معمول در افرادی با پوستی تیره تر و زنان کمتر دقیق است. برای اعضای کنگره به طور کلی، میزان خطا تنها 5 درصد بود، اما برای اعضای غیر سفیدکنگره، میزان خطا 39 درصد بود.

در میان افرادی که به اشتباه شناسایی شده بودند، 6 عضو ا ز اعضای کانون سیاهپوستان کنگره حضور داشتند که البته در اعتراض به خطای این سیستم نامه ای سرگشاده به جف بیزوس نوشته اند.

آمازون از مدتی پیش سازمان های اجرای قانون را تشویق کرده است تا سیستم تشخیص چهره این شرکت را مورد استفاده قرار دهند.  اخیرا نیوری پلیس اورلاندو نیز  تصمیم گرفته از این سیستم استفاده کند.

در بیانیه ای آمازون به نتایج خطای تشخیصی خود واکنش نشان داد و نوشت: ما تلاش خواهیم کرد که سیستم های تشخیصی خود را بهبود بخشیم و احتمالا با دنبال کردن بهترین شیوه ها خواهیم پرداخت.

/انتخاب

کپی