اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی
هفته نخست لیگ هجدهم؛

پرسپولیس 1-0 پدیده/ قهرمان فصل جدید را با پیروزی آغاز کرد

پرسپولیس 1-0 پدیده/ قهرمان فصل جدید را با پیروزی آغاز کرد

تیم فوتبال پرسپولیس که عنوان قهرمانی هفدهمین دوره رقابت های لیگ برتر را با خود یدک می کشد در نخستین دیدار فصل جدید برابر تیم پدیده مشهد به پیروزی رسید و نخستین سه امتیاز را گرفت.

ایران آنلاین / هفته نخست هجدهمین دوره رقابتهای فوتبال لیگ برتر از ساعت ۲۰:۴۵ دقیقه امروز پنجشنبه با دیدار تیم های پدیده و پرسپولیس در ورزشگاه امام رضا مشهد آغاز شد که این دیدار با برتری یک بر صفر تیم تهرانی به پایان رسید. علی علیپور(۸ - پنالتی) برای پرسپولیس گل زد.

شروع بازی با حملات احساسی دو تیم همراه بود که سرعت گردش توپ را افزایش داده بود. با این حال اولین خطر جدی را تیم میزبان روی دروازه پرسپولیس ایجاد کرد که ضربه بازیکنان این تیم را رادوشوویچ دروازه بان پرسپولیس با پا برگرداند.

بعد از این حمله پرسپولیسی ها سعی کردند از زیر فشار دقایق ابتدایی میزبان خارج شود.  در دقیقه ۷ حرکت سیامک نعمتی درون محوطه جریمه با اعلام خطای پنالتی توسط داور مسابقه همراه شد. این ضربه را علی علیپور در دقیقه ۸ به نخستین گل پرسپولیس در فصل هجدهم لیگ برتر تبدیل کرد.

در ادامه دو تیم فوتبال پایاپایی را به نمایش گذاشتند و هر چند موقعیت هایی را روی دروازه همدیگر ایجاد کردند اما نتوانستند دروازه ها را به طور جدی تهدید کنند. در دقایق پایانی نیمه اول پدیده فشارش روی دروازه تیم تهرانی را بیشتر کرد تا شاید گل خورده را جبران کند اما بازیکنان این تیم در زدن ضربات آخر دقت لازم را نداشتند.

نیمه دوم با برتری و حملات پدیده آغاز شد و این تیم تلاش زیادی کرد تا هر چه زودتر به گل تساوی دست پیدا کند. این تیم در دقیقه ۶۰ فرصت به تساوی کشاندن بازی به تساوی را داشت اما به ثمر نرسید. در دقیقه ۶۷ یک بار دیگر پدیده تا آستانه باز کردن دروازه سرخپوشان پیش رفت اما بازهم مداقعان پرسپولیس اجازه این کار را ندادند. در دقیقه ۶۸ دفع ناقص رادوشوویچ باعث شد توپ به زیر تیر افقی دروازه برخورد کند اما بازهم وارد دروازه نشد.

برانکو برای اینکه تیمش را از زیر فشار حملات پدیده خارج کند، گادوین منشا را به جای عالیشاه وارد زمین کرد تا شاید با استفاده از سرعت این بازیکن بتواند خط دفاعی پدیده را عقب نگه دارد و فشار سنگین روی تیمش را بردارد.

در دقیقه ۷۶ بشار رسن که نمایش خوبی در این دیدار داشت توپی را روی دروازه ارسال کرد که گادوین منشا با ضربه سر دروازه حریف را تهدید کرد اما ضربه غافلگیر کننده این بازیکن با فاصله کمی از کنار تیر عمودی به بیرون رفت.

برانکو که سعی داشت همین برتری یک بر صفر را برای تیمش حفظ کند و به نخستین سه امتیاز فصل هجدهم دست پیدا کند، در دقایق پایانی شایان مصلح را هم وارد زمین کرد تا قدرت تدافعی تیمش را بیشتر کند. 

کپی