اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹

یزدی: با نهایت احترام، بلاتکلیفی گسترش فولاد به ما کمک می‌کند

یزدی: با نهایت احترام، بلاتکلیفی گسترش فولاد به ما کمک می‌کند

سرمربی تیم فوتبال استقلال خوزستان اعتقاد دارد ورزش و فوتبال ایران درگیری روزمرگی بوده و برنامه ریزی در آن بی‌معناست.

ایران آنلاین /داریوش یزدی در نشست خبری پیش از دیدار شاگردانش مقابل گسترش فولاد تبریز اظهار داشت: از اینکه به تبریز برگشته‌ام خوشحالم و خوشحالی دومم برای این است که می‌توانم دوباره در سطح اول فوتبال ایران مربی باشم. تیم ما تغییر کرده است. ویسی و مجموعه او از تیم جدا شده‌‌اند. از هشت نفر از بازیکنانی که از فصل پیش در تیم مانده‌اند، فقط سه نفر از آنها سابقه بازی کردن را دارند. البته چند بازیکن باتجربه جذب کرده‌ایم که می‌توانند کنار جوان‌ها تجربیات‌شان را در اختیار تیم بگذارند.

او درباره مشکلات استقلال خوزستان خاطرنشان کرد: ما قبل از آغاز لیگ مشکلاتی داشتیم. مشکل اول این بود که بازیکنانی را که در فهرست جذب شدن بودند، به طور کامل در اختیار نداریم، بازیکنانی که باشگاه باید آنها را جذب می‌کرد و دوم اینکه کمبود زمان داشتیم. با توجه به تغییر و تحولاتی که نسبت به سال گذشته شکل گرفته و فرصت کمی که وجود داشت، ما تمرینات آماده‌سازی مناسبی نداشته‌ایم. به‌هرحال با نفراتی که داشتیم تمرینات را آغاز کردیم و با ۱۵ روز تمرین پا به مسابقات گذاشته‌ایم. امیدوارم بازیکنانم بتوانند خودشان را نشان دهند و از فوتبال خوزستان دفاع کنند.

سرمربی استقلال خوزستان در مورد مشکلات مالی این تیم یادآور شد: فکر می‌کنم نه تنها استقلال خوزستان بلکه تمام ایران درگیر مشکلات مالی هستند. فکر می‌کنم در لیگ برتر به جز یکی دو تیم سایر تیم‌ها توانسته باشند مطالبات‌شان را به طور کامل پرداخت کنند. ما در ایران زندگی می‌کنیم و در ایران هم تیم‌داری می‌کنیم. گروه جدیدی آمده‌اند و مدیریت گروه ملی را بر عهده گرفته‌اند اگر این کارخانه راه بیفتد ما هم مشکلات‌مان حل می‌شود. ما به این موضوع و وعده‌هایی که از طرف پهلوانی و غفوری داده شده است امیدواریم و انتظار داریم که جامع عمل پوشیده شود و باشگاه از وضعیتی که در سال‌های قبل داشته است، خارج شود. کارخانه یک گروه ملی بسیار بزرگ است که حتی از کارخانه فولاد خوزستان هم وسیع‌تر است.

یزدی درباره این سؤال که آیا شما برای سه امتیاز بازی مقابل گسترش فولاد قرار خواهید گرفت و یا به یک امتیاز بسنده خواهید کرد، عنوان کرد: با تمام احترامی که برای مجموعه گسترش فولاد قائلم، اما فکر می‌کنم آنها اخیراً مقداری بلاتکلیف بوده‌اند که این موضوع به ما کمک می‌کند. البته ما هم شرایط خوبی نداشتیم و با آن ۱۷ روزی که تمرین کردیم خودمان را برای این بازی آماده کرده‌ایم. برای این بازی هدف‌هایی داریم که یکی از آنها کسب سه امتیاز است.

او در مورد آخرین وضعیت یونس دلفی و پیشنهاداتی که این بازیکن از برخی باشگاه‌های خارجی داشته است، گفت:‌ دلفی یکی از بازیکنان خوب کشور است که می‌تواند در آینده به تیم ملی کمک کند. او پیشنهاداتی دارد که این پیشنهادات باید توسط باشگاه کنترل شود تا اتفاقات خوبی هم برای یونس و هم برای باشگاه رخ دهد.

سرمربی استقلال خوزستان درباره برگزاری تمرینات تیم فوتبال المپیک ایران خاطرنشان کرد:‌ باید یک گلایه از فدراسیون داشته باشم. آنها به ما گفتند که ملی‌پوشان امید را در اختیارشان بگذاریم. ما یونس دلفی را که تأثیرگذارترین بازیکن‌مان بود به تیم المپیک دادیم، اما دیدیم که سایر باشگاه‌ها بازیکنان‌شان را در اختیار این تیم قرار ندادند. واقعاً برای ما سخت است که بدون مؤثرترین بازیکن‌مان به میدان برویم و بقیه تیم‌ها بازیکنان‌شان را کاملاً در ترکیب داشته باشند. فدراسیون به ما گفت اگر تیمی بازیکنش را به تیم المپیک ندهد آن بازیکن از سه بازی در لیگ برتر محروم می‌شود. اگر این اتفاق رخ بدهد این صلابت و قدرت فدراسیون را نشان خواهد داد و در غیر اینصورت ما هم به تیم المپیک دیگر بازیکن نخواهیم داد.

یزدی تصریح کرد: ما از سال‌های قبل گسترش فولاد را می‌شناسیم و شناخت خوبی روی تفکرات فیروز کریمی داریم. فکر می‌کنم آنقدر که ما آنها را می‌شناسیم، آنها ما را نمی‌شناسند.

او درباره اینکه در پایان فصل قرار است استقلال خوزستان در چه رتبه‌ای قرار بگیرد، گفت: نمی‌توانیم با این اتفاقاتی که اخیراً برای استقلال خوزستان رخ داده بگوییم که قهرمان می‌شویم. بهتر است یک اشاره به آن تیمی که دو فصل پیش قهرمان شد داشته باشیم. آن تیم هیچ برنامه‌ای برای قهرمانی نداشت. در ایران برنامه‌ریزی معنی ندارد. ورزش و فوتبال ما دچار روزمرگی شده و ما هم مجبوریم همین‌طور کار کنیم. فقط باید به جوانان‌مان توجه کنیم که ثابت کنیم این باشگاه با این جوانان آینده خوبی دارد. می‌تواند در آینده قد عَلم کند.

کپی