اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

شفر و دردسرهای عجیب او برای اعلام لیست 18 نفره مقابل پیکان!

شفر و دردسرهای عجیب او برای اعلام لیست 18 نفره مقابل پیکان!

تیم فوتبال استقلال تهران از چارچوب هفته نخست مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران، در حالی روز جمعه در ورزشگاه آزادی پذیرای تیم فوتبال پیکان تهران خواهد بود که آبی‌پوشان پایتخت شرایط بسیار عجیبی را پشت سر می‌گذارند. چندین عوامل مختلف دست به دست هم داده‌اند تا سرمربی آلمانی استقلال برای دیدار هفته نخست خود، کار دشواری برای پر کردن لیست 18 نفره خود داشته باشد.

ایران آنلاین / تیم فوتبال استقلال تهران از چارچوب هفته نخست مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران، در حالی روز جمعه در ورزشگاه آزادی پذیرای تیم فوتبال پیکان تهران خواهد بود که آبی‌پوشان پایتخت شرایط بسیار عجیبی را پشت سر می‌گذارند. چندین عوامل مختلف دست به دست هم داده‌اند تا سرمربی آلمانی استقلال برای دیدار هفته نخست خود، کار دشواری برای پر کردن لیست هجده نفره خود داشته باشد.

استقلال در حالی در این دیدار به میدان خواهد رفت که هنوز وضعیت برخی ستاره های شاخص تیم مشخص نشده است. مامه بابا تیام هنوز قراردادش را تمدید نکرده و مشخص نیست در جمع آبی‌پوشان ماندنی شود. احتمال ماندن سرور جپاروف 50-50 و نامشخص است و مجید حسینی نیز سودای رفتن در سر دارد. در این میان وضعیت ورودی های تیم نیز مشخص نیست و مذاکرات برای خرید مرتضی تبریزی با باشگاه ذوب آهن آغاز شده است. همچنین شایعاتی مبنی بر بازگشت آندو تیموریان به جمع آبی‌پوشان شنیده می‌شود.

در این بین، مصدومیت نیز بر مصائب استقلال افزوده است. روزبه چشمی از تمرینات تیم ملی در مسابقات جام جهانی آسیب دیده و تا 4 هفته دیگر نمی‌تواند در میادین حضور پیدا کند. وریا غفوری و علی کریمی که با مصدومیت دست و پنجه نرم می‌کردند، به شرایط تمرین بازگشته و وضعیت حضورشان مقابل پیکان مشخص نیست. سید حسین حسینی با آسیب دیدگی از ناحیه دست در تمرینات شب گذشته، به مدت 3 هفته خانه نشین خواهد شد و هنوز وضعیت رسیدن محمد دانشگر نیز مشخص نشده است. این بازیکن دو روز پیش در تمرینات آسیب دید. در این میان آرمین سهرابیان نیز با ادامه مصدومیت خود، دیدار مقابل پیکان را از دست خواهد داد. همچنین دو خرید تازه وارد تیم، میثم تیموری و مرتضی آقاخان نیز تا انتهای تابستان نمی‌توانند در ترکیب استقلال قرار گیرند تا وضعیت آبی‌پوشان کاملا قرمز باشد.

با تمامِ این مشکلات، مهدی قائدی نیز که یکی از بازیکنان آماده و با انگیزه تیم در اردوی ترکیه بود، با حضور در اردوی تیم ملی امید در اربیل عراق، نمی‌تواند در هفته نخست برای استقلال به میدان برود تا وینفرد شفر حتی برای پر کردن لیست هجده نفره تیمش نیز با مشکل روبرو باشد. حتم به یقین، استقلال در مقابل پیکان با حضور بازیکنانی جوان و جویای نام در ترکیب به زمین وارد خواهد شد و این مسئله می‌تواند دو وجه متفاوت را شامل شود. هواداران استقلال امیدوارند وینفرد شفر باتجربه بتواند با وجود تمامی مشکلات، سه امتیاز خانگی دیدار نخست را از آنِ خود کند./ طرفداری

کپی