اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹

توافق آمریکا و اتحادیه اروپا طلا را 4 دلار ارزان کرد

توافق آمریکا و اتحادیه اروپا طلا را 4 دلار ارزان کرد

امروز در بازارهای جهانی قیمت فلز زرد تحت تاثیر فروکش جنگ تجاری آمریکا و اتحادیه اروپا حدود 4 دلار کاهش یافت.

ایران آنلاین /امروز در بازارهای جهانی قیمت فلز زرد 3.8 دلار کاهش یافت و هر اونس از این فلز گرانبها به قیمت 1227.6 دلار به فروش رفت.

خبرگزاری رویترز می‌نویسد:« کاهش امروز طلا متاثر از فروکش تنش‌های جنگ تجاری بین آمریکا و اتحادیه اروپا است.»آمریکا و اتحادیه اروپا توافق کرده‌اند که درباره برداشتن موانع تعرفه‌ای و جنگ تجاری بین دو کشور مذاکره کنند.

اگرچه ترامپ اصرار دارد تا تعرفه خودروها هنوز پابرجا بماند اما این گام محکمی از نظر بازار و سرمایه‌گذاران تلقی می‌شود تا آنها نسبت به سرمایه‌گذاری روی فلز زرد کم اشتها باشند.

بر اساس بیانیه‌ای که روز چهارشنبه در پی نشستی در کاخ سفید برگزار شد، قرار است دو طرف مذاکراتی را برای برداشتن دیگر موانع تجاری بردارند.

طلا معمولا به تنش‌های تجاری و ژئوپلیتیکی حساس است. زمانی که تنش‌ها بالا می‌رود قیمت فلز زرد بالا می‌رود چرا که سرمایه‌گذاران سرمایه‌گذاری در این بخش را امن‌تر می‌یابند.

قیمت طلا امروز در کمترین زمان 1226 دلار و 10 سنت و در بیشترین زمان 1232 دلار و 30 سنت معامله شد.قیمت امروز فلز زرد نسبت به یک ماه گذشته 31 دلار و نسبت به یک سال گذشته 32.5 دلار با کاهش همراه شد.

در گروه سایر فلزات گرانبها هم نقره کاهش 9 سنتی داشت و فلزات گرانبهای پلاتینوم و پالادیوم کاهش‌هایی به ترتیب 6 و 5 دلار را تجربه کردند.

/فارس

کپی