اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

ارمنستان عضو ناتو نمی شود

ارمنستان عضو ناتو نمی شود

نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان که در پی اعتراضات به فساد در ارمنستان به قدرت رسیده است، امروز پنجشنبه در گفت وگو با رادیو اکو مسکو خاطر نشان کرد، کشورش تلاشی برای پیوستن به ناتو نمی کند چرا که عضو سازمان پیمان امنیت جمعی است.

ایران آنلاین / وی با بیان اینکه عضویت ارمنستان در سازمان پیمان امنیت جمعی موثرتر است، اظهار داشت: با این حال ما پرسش هایی از شرکای خود در سازمان امنیت جمعی داریم و افزایش کارایی این سازمان را هدف خود قرار داده ایم.

پیمان امنیت جمعی از کشورهای روسیه، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان و ارمنستان تشکیل شده است و نقطه مقابل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی محسوب می شود.
پاشینیان در پاسخ به پرسشی درباره شرکت خود در نشست اخیر ناتو در بروکسل گفت: ارمنستان از مدتها پیش در برنامه ناتو شرکت می کند، من در نشستی جانبی و نه اجلاس سران در بروکسل برای اطلاع از نقش صلحبانان ناتو در افغانستان که ارمنستان نیز در آن شرکت می کند، شرکت کردم.
نخست وزیر ارمنستان در ادامه گفت وگو، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه را سیاستمداری رک، صریح و صادق توصیف کرد.
وی افزود: صریح بگویم من پیش از دیدار با پوتین او را فردی پیچیده توصیف می کردم اما پس از آنکه به مسکو سفر کردم و صداقت او را دیدم بسیار خرسند و حیرت زده شدم.
پاشینیان افزود: اینکه دو طرف صادقانه با همه سخن می گویند نشانگر آن است که روابط دو کشور می تواند بدون زوایای تاریک رشد کند./ ایرنا

کپی