اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹

آبگرم سرخه به قطب گردشگری سلامت و طبیعت گردی تبدیل می شود

آبگرم سرخه به قطب گردشگری سلامت و طبیعت گردی تبدیل می شود

محمد جهانشاهی، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان گفت: اجرای طرح آبگرم، زمینه ساز توسعه گردشگری استان سمنان و تبدیل این منطقه به قطب گردشگری است.

ایران آنلاین / محمد جهانشاهی در کارگروه میراث فرهنگی استان سمنان، افزود: آبگرم سرخه از جمله ظرفیت‌های مهم بالقوه در استان است که باید به فعل تبدیل شود. وی یکی از اولویت‌های این اداره کل را راه‌اندازی انجمن راهنمایان گردشگری استان و انجمن دفاتر خدمات مسافرتی عنوان کرد.

جهانشاهی برگزاری تور گردشگری به مقصد سمنان با همکاری آژانس های گردشگری شهرستان سمنان را خواستار شد و با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری شهرستان سمنان گفت: «میرک» قدیمی‌ترین محوطه تاریخی استان با ۶۳ هزار سال قدمت در جنوب سمنان واقع است.

  وی افزود: سمنان دارای ۹۳ اثر تاریخی، ۲۴ میراث معنوی، ۲۳ رشته صنایع دستی، ۸۸ هنرمند صنایع دستی و سه موزه است. هم‌چنین سرمایه‌گذار خصوصی پروژه آبگرم سرخه نیز در این جلسه به معرفی طرح جامع منطقه نمونه گردشگری آبگرم پرداخت.

امیر رشیدی افزود: با اجرای این طرح، آبگرم به قطب گردشگری سلامت، طبیعت گردی و ....تبدیل می شود.

وی گفت: در این طرح، راه اندازی جاده سلامت، رستوران، حمام آبگرم، نمازخانه، درمانگاه و کلینیک طب سنتی، هتل، فروشگاه و بازارچه صنایع دستی، اقامتگاه موقت، سوئیت و ... در نظر گرفته شده است.

سرمایه‌گذار خصوصی پروژه آبگرم سرخه با اشاره به مدت زمان پیش‌بینی شده برای اجرای این پروژه خاطرنشان کرد: زمان اجرای این پروژه هفت سال برآورد شده است./ ایسنا

کپی