اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹

وال استریت ژورنال دیدار و مذاکره مقام ارشد امریکا با طالبان را تائید کرد

وال استریت ژورنال دیدار و مذاکره مقام ارشد امریکا با طالبان را تائید کرد

وال استریت ژورنال گزارش داد: مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا در امور جنوب و مرکز آسیا اخیرا با مقام‌های طالبان گفت‌وگو کرده است و این بخشی از تلاش‌های احیاء شده برای بنیان گذاشتن مذاکرات صلح بالقوه به حساب می‌آید.

ایران آنلاین / به گزارش خبرگزاری رویترز، آلیس ولز، معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور جنوب و مرکز آسیا ریاست هیات آمریکایی به قطر را برای دیدار با اعضای کمیسیون سیاسی طالبان برعهده داشت.

براساس گزارش وال استریت ژورنال یک مقام وزارت خارجه از تایید دیدار آلیس ولز با مقام‌های طالبان در دوحه امتناع کرد، اما گفت که او با خالد بن محمد العطیه، معاون نخست وزیر قطر و سایر مقام‌های قطری برای گفت‌وگو درباره روند صلح تحت رهبری افغانستان دیدار داشته است.

این مقام گفت: ایالات متحده عربی در حال بررسی همه مسیرها برای پیشبرد یک روند صلح با توجه به رایزنی نزدیک با دولت افغانستان است. هرگونه مذاکره‌ای درباره آینده سیاسی افغانستان میان طالبان و دولت افغانستان خواهد بود.

وابسته مطبوعاتی دفتر قطر به درخواست‌ها به اظهارنظرها پاسخی نداده است. دولت افغانستان و طالبان ماه گذشته آتش بس سه روزه‌ای به مناسبت عید فطر اعلام کردند.

وال استریت ژورنال به نقل از منابع مطلع گزارش داد: دیدار معاون وزیر خارجه آمریکا با مقام‌های طالبان با هدف تداوم آن آتش بس بوده تا بلکه راه برای مذاکرات صلح هموار شود./ ایسنا

کپی