اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹
شهردار منطقه 2 خبر داد:

پل معلق آسمان به زودی افتتاح می‌شود

پل معلق آسمان به زودی افتتاح می‌شود

رسول کشت پور، شهردار منطقه ۲ پل معلق آسمان به طول حدود ۲۵۰ متر با ارتفاع ۸۰ متر که منطقه پارک نهج‌البلاغه را به پردیسان وصل می‌کند به زودی افتتاح می‌شود، گفت: اولین مرکز مشارکت فکری شهروندان در زمین ۱۲۰۰ متری در چهار طبقه به زودی احداث می‌شود که مرکز فعالیت استارت‌آپ‌ها و آموزش‌های شهروندی خواهد بود.

ایران آنلاین / رسول کشت پور در حاشیه بازدید اعضای شورای شهر تهران از این منطقه گفت: منطقه ۲ دارای باغات زیادی است که از سال‌های دور و در پی اجرای مصوبه برج باغ تعداد برج‌هایی که در قالب این مصوبه ساخته شده‌اند در منطقه به وفور دیده می‌شد، اما پس از لغو مصوبه برج باغ دیگر مجوزی در قالب برج باغ صادر نشده است.

وی با بیان این‌که حدود ۳۰ پرونده در مورد برج باغ در منطقه ۲ تشکیل شد که با ملغی شدن این مصوبه بررسی این پرونده‌ها که هر کدام در مراحل مختلف قرار داشتند نیز متوقف شد، اظهار کرد: ۱۱ مورد پرونده در مرحله صدور پروانه بوده‌اند که با لغو مصوبه برج باغ روند صدور نیز متوقف شده است و منتظر ابلاغیه شورای شهر تا از مصوبه جایگزین برج باغ مطلع شویم و در مورد آن در خصوص پرونده‌ها اعلام نظر شود و تقاضا داریم هرچه زودتر مقررات جایگزین باغات به مناطق اعلام شود تا به درخواست مردم پاسخ مناسبی دهیم.

شهردار منطقه ۲ در مورد ساختمان‌های ناایمن در منطقه ۲ نیز با بیان این‌که حدود ۲۰۰ ساختمان ناایمن براساس شاخص‌های ایمنی شناسایی شده‌اند که برای هر کدام از این واحدها تصمیماتی گرفته شده است، گفت: این ساختمان‌ها مدام پایش می‌شود اما برای اقدامات حقوقی و رفع خطر نیازمند دستورات جدی‌تری هستیم.

کشت پور در مورد پروژه‌های شاخص منطقه ۲ که به زودی افتتاح می‌شوند، اظهار کرد: علی‌رغم همه محدودیت‌های مالی توانستیم با تلاش همکارانمان تمامی پروژه‌های سطح منطقه را فعال کنیم و در حال حاضر پروژه غیرفعال در منطقه ۲ نداریم.

وی با بیان این‌که پل معلق آسمان به طول حدود ۲۵۰ متر با ارتفاع ۸۰ متر که منطقه پارک نهج‌البلاغه را به پردیسان وصل می‌کند به زودی افتتاح می‌شود، گفت: اولین مرکز مشارکت فکری شهروندان در زمین ۱۲۰۰ متری در چهار طبقه به زودی احداث می‌شود که مرکز فعالیت استارت‌آپ‌ها و آموزش‌های شهروندی خواهد بود.

شهردار منطقه ۲ با بیان این‌که پارک ۲.۵ هکتاری پردیس کوهستان و نیروگاه یک مگاواتی نهج‌البلاغه آماده بهره‌برداری است، اظهارکرد: بهزودی از سرای محله آسمان نیز بهره‌برداری خواهد شد و در فازهای بعدی پروژه‌های شاخص دیگرمان افتتاح می‌شود./ ایسنا

کپی