اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹

۴ هزار و ۸۰۰ معلم پایتخت در سال تحصیلی جدید بازنشسته می شوند

۴ هزار و ۸۰۰ معلم پایتخت در سال تحصیلی جدید بازنشسته می شوند

عباسعلی باقری، مدیر کل آموزش و پرورش تهران با اشاره به بازنشستگی ۴ هزار ۸۰۰ فرهنگی در سال تحصیلی جدید بر ضرورت جایگزینی نیرو تاکید کرد.

ایران آنلاین / عباسعلی باقری در خصوص تأمین نیروی انسانی برای سال تحصیلی جدید اظهار کرد: همانطور که پیش از این هم اشاره شده بود با مشکل نیروی انسانی در مدارس روبرو هستیم، اما روش‌هایی را برای جلوگیری از خالی از نگه‌داشتن کلاس‌های درس در نظر گرفتیم.

وی ادامه داد:‌ در کلاس‌های درس از نیروهای حق‌التدریس، پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی و در مواردی معلمان خرید خدمات آموزشی استفاده می‌کنیم تا از نظر معلم در مدارس با مشکل مواجه نباشیم.

مدیر کل آموزش و پرورش تهران با اشاره به اینکه امسال ۴ هزار و ۸۰۰ بازنشسته در سال تحصیلی جدید خواهیم داشت، اظهار کرد: این تعداد بازنشسته نیازمند جایگزینی هستند، اما هنوز معلوم نیست چه تعداد برای افراد بازنشسته به خدمت گرفته می‌شود.

باقری تصریح کرد: با استقرار پایه دوازدهم نیاز به سه هزار نیروی جدید هم وجود خواهد داشت که این موضوع بر بحران نیروی انسانی می‌افزاید.

وی تصریح کرد: نقل و انتقال معلمان به تهران یکی از دیگر از مواردی است که برای جلوگیری از کمبود نیروی انسانی مورد توجه قرار دادیم و امیدواریم سایر استان‌ها همکاری بیشتری با معلمان داشته باشند تا نقل و انتقال آنها به تهران تسهیل شود.

مدیر کل آموزش و پرورش تهران درباره وضعیت فضای آموزشی و تراکم کلاس‌ها برای سال تحصیلی جدید گفت: یکی از مشکلات اساسی کمبود فضای آموزشی به دلیل فرسودگی مدارس است که سعی می‌کنیم تا حد ممکن برای رفع این مسئله تلاش کنیم./باشگاه خبرنگاران جوان

کپی