اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹

تولید بنزین سوپر محدود شد

تولید بنزین سوپر محدود شد

شرکت ملی پالایش و پخش فراورده‌های نفتی در توضیحاتی درباره محدودیت عرضه بنزین سوپر در جایگاه‌های سوخت گفت: تولید بنزین سوپر در برخی پالایشگاه‌ها به طور موقت محدود شده است.

ایران آنلاین /در توضیحات این شرکت که درخصوص محدودیت عرضه بنزین سوپر در جایگاه‌ها، آمده است: با توجه به گذشت دو ماه از اتمام تعمیرات اساسی (اورهال) پالایشگاه امام خمینی شازند، هم اکنون تولید این پالایشگاه به میزان ۱۷ میلیون لیتر در روز رسیده است؛ بنابراین مدت زمان ذکر شده بازگشت از تعمیرات اساسی در گزارش فوق صحیح نیست.

این شرکت در ادامه تصریح کرده است: لازم به توضیح است که توان تولید بنزین سوپر در پالایشگاه‌های امام خمینی شازند، اصفهان، بندرعباس و ستاره خلیج فارس وجود دارد، اما به دلیل محدودیت انتقال فرآورده‌های تولیدی تنها از طریق یک خط لوله و همچنین افزایش مصرف بی رویه بنزنین در ایام تعطیلات تابستان و اولویت قرار دادن تامین بنزین مصرفی عموم، تولید بنزین سوپر در پالایشگاه‌های مذکور به طور موقت محدود شده است.

بر این اساس تاکید می‌شود بنزین تولیدی اغلب پالایشگاه‌های کشور با عدد اکنان ۹۱ است که با توجه به کیفیت آن تفاوت چندانی با بنزین سوپر ندارد و سازگاری در همه خودروها را داراست.

این توضیحات در پایان حاکی از این است که همچنین در این گزارش اظهار نظری به نقل از خانم فاطمه کاهی، سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی مطرح شده که مربوط به ۲ ماه گذشته است و ایشان در حال حاضر هیچ گفتگویی انجام نداده است.

منبع: ایسنا

کپی