اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹

۹هزار مددجوی کمیته‌امداد برای نخستین‌بار راهی حرم امام رضا(ع) شدند

۹هزار مددجوی کمیته‌امداد برای نخستین‌بار راهی حرم امام رضا(ع) شدند

۲۴ هزار مددجوی کمیته امداد در چهار ماهه نخست امسال به شهر مقدس مشهد و قم اعزام شدند.

ایران آنلاین /  حجت‌الاسلام‌ حسین احمدیان، معاون فرهنگی کمیته امداد با اعلام اینکه در چهارماهه نخست امسال ۲۴ هزار مددجوی کمیته امداد در چهارماهه نخست امسال به شهر مقدس مشهد و قم اعزام شدند گفت: از این تعداد ۱۵ هزار مددجو با اعتبار کمیته امداد به این سفر معنوی رفتند.

وی با اشاره به اینکه افراد اعزام‌شده به اردوهای زیارتی شامل سالمندان، زنان سرپرست خانوار، دختران بازمانده از تحصیل و ازدواج، دانش‌آموزان و دانشجویان تحت حمایت است افزود: از این افراد ۱۴ هزار نفر به مشهد مقدس و هزار نفر به قم اعزام شدند.

معاون فرهنگی کمیته امداد با اشاره به اینکه طرح «شوق زیارت» به‌طور مشارکتی با کمک خیران اجرا می‌شود افزود: در این طرح مددجویانی که تاکنون توفیق زیارت بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) را نداشته‌اند به مشهد مقدس یا قم اعزام می‌شوند.

احمدیان با اعلام اینکه در این مدت نه هزار  مددجو نیز در قالب طرح «شوق زیارت» به شهرهای مقدس مشهد و قم اعزام شدند گفت: از این تعداد هشت هزار و ۷۰۰ نفر به زیارت امام رضا (ع) و ۳۰۰ نفر نیز به زیارت حضرت معصومه (س) نائل شدند.

وی با اشاره به اینکه در زمان برگزاری اردوهای زیارتی، کلاس‌های فرهنگی و آموزشی نیز برای مددجویان برگزار می‌شود گفت: هدف از برگزاری اردوهای فرهنگی، آموزشی و زیارتی برای مددجویان تقویت و ارتقای باورهای دینی، روحیه خودباوری و ترویج سبک زندگی اسلامی است./ مهر

کپی