اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹

وزیر بهداشت:

زیاد درباره تحریم دارو سوال نکنید

زیاد درباره تحریم دارو سوال نکنید

سید حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت با بیان اینکه زیاد درباره تحریم دارو سوال نکنید، گفت: یکی دوبار پرسیدید و پاسخ دادیم؛ تلاش می‌شود اتفاقی نیافتد. موضوع دارو و تجهیزات پزشکی که کالای حیاتی است و کالای اساسی جزو مواردی است که کسانی که از ابزار تحریم استفاده می‌کنند تا سر و صدای مردم در بیاید.

ایران آنلاین / سید حسن قاضی‌زاده هاشمی در جمع خبرنگاران در حاشیه نشست هیات دولت در خصوص وضعیت واردات داروهای مربوط به بیماری‌های خاص گفت: برای دارو الان مشکلی نیست، اما به این معنا نیست که در آینده هم مشکلی نخواهیم داشت.

وزیر بهداشت با بیان اینکه الان باید علاج واقعه را بکنیم قبل از اینکه اتفاقی بیفتد، گفت: ما و دستگاه‌های مختلف داریم کار می‌کنیم و امیدواریم همان طور که آرزو داریم، محقق شود. ولی مطمئن باشید یکی از حوزه‌هایی که از طریق آن فشار می‌آورند، حوزه‌هایی هست که مردم دردشان می‌آید و بخش دارو تجهیزات پزشکی چیزی است که مربوط به ماست.

وی در مورد اینکه آیا در ماه‌های آینده مشکلی در زمینه دارو خواهیم داشت یا نه؟ گفت: این سوال را خیلی می‌پرسید. خیلی وقت‌ها تکرار یک سوال باعث اضطراب می‌شود؛ اگر دائم از من بپرسید حالت خوب است به من تلقین می‌شود که نکند حالم خوب نیست. من خواهشم این است که این را زیاد سوال نکنید و مطمئن باشید یکی دوبار جواب دادیم و تلاش می‌کنیم مشکلی پیش نیاید.

قاضی‌زاده با بیان اینکه زیاد در این باره سوال نکنید، گفت: یکی دوبار پرسیدید و پاسخ دادیم؛ تلاش می‌شود اتفاقی نیافتد. موضوع دارو و تجهیزات پزشکی که کالای حیاتی است و کالای  اساسی جزو مواردی است که  کسانی از  آنها به عنوان ابزار تحریم استفاده می‌کنند تا سر و صدای مردم در بیاید. همه ما تلاش می‌کنیم پیش‌بینی روز مبادا باشد. تکرار نکنید که خود تکرار اضطراب ایجاد نکند./ ایلنا

کپی