اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹

مسابقات جهانی چین؛

سابریست های ایران با شکست برابر گرجستان از صعود به نیمه نهایی بازماندند

سابریست های ایران با شکست برابر گرجستان از صعود به نیمه نهایی بازماندند

تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر ایران با شکست برابر گرجستان از صعود به نیمه نهایی مسابقات جهانی چین بازماند و شانس تصاحب مدال را از دست داد.

ایران آنلاین / روز چهارشنبه در ادامه‌ رقابت‌های شمشیربازی قهرمانی جهان، تیم‌ ‌ملی شمشیربازی اسلحه سابر ایران که با ترکیب مجتبی عابدینی، علی پاکدامن، محمد رهبری و فرزاد باهر در این رقابت‌ها شرکت کرده بود، پس از استراحت در دور نخست در مرحله یک هشتم نهایی موفق شد تیم اوکراین را با نتیجه‌ 45 بر 34 از پیش رو بر دارد و به جمع هشت تیم برتر جهان راه یابد.

شمشیربازان ایرانی در مرحله یک چهارم نهایی رو در روی گرجستان قرار گرفتند که در مرحله گذشته توانسته بود تیم آمریکا را شکست دهد. تیم ایران برابر گرجستان با نتیجه‌ 45 بر 37 شکست خورد تا از صعود به جمع چهار تیم برتر جهان باز بماند و شانس کسب مدال را از دست بدهد.
به این ترتیب با حذف تیم‌ ‌ملی شمشیربازی اسلحه سابر ایران دیگر شانسی برای کسب مدال در رقابت‌های جهان نخواهیم داشت و با توجه به برد کره جنوبی در برابر تیم فرانسه، ایران باید برای کسب عناوین 5 تا 8 با تیم ملی فرانسه دیدار کند.
همچنین روز دوم رقابت‌های انفرادی سابر بانوان نیز پیگیری شد و «کیانا باقرزاده» و «فائزه رفیعی» که در جدول اصلی بودند با قبول شکست برابر رقبا از گردونه رقابت‌ها حذف شدند.
پیش از این نیز سه نماینده مرد شمشیرباز ایرانی در مسابقات جهانی چین با عملکردی ضعیف از دور رقابت های رشته سابر انفرادی حذف شده بودند.
رقابت‌های شمشیربازی جام جهانی از روز پنجشنبه گذشته به میزبانی چین آغاز شد.

کپی