اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹

جنگ لفظی و تبلیغاتی نتانیاهو و اردوغان بالا گرفت

جنگ لفظی و تبلیغاتی نتانیاهو و اردوغان بالا گرفت

پس از آنکه رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در نشست نمایندگان حزب عدالت و توسعه با شدیدترین انتقادها نسبت به تصویب قانون دولت ملی یهود در اسرائیل گفته بود روح هیتلر در برخی مسئولین اسرائیل حلول کرده است نخست وزیر اسرائیل امروز با شدیدترین لحن به اظهارات اردوغان پاسخ داد و گفت: اردوغان با تعرض به سوریه بزرگترین ناقض حقوق دولت - ملت است.

ایران آنلاین / به گزارش ایران آنلاین بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل با شدیدترین لحن به اظهارات اخیر اردوغان که گفته بود روح هیتلر در مقام های تل اویو حلول کرده است، پاسخ داد. او گفت که اردوغان به جنایت علیه ملت های سوریه و کردها دست می زند و او با تعرض به سوریه بزرگترین ناقض حقوق دولت - ملت است.

این اظهارت پس از آن از سوی نتانیاهو اعلام شد که اردوغان با اعتراض شدید نسبت به تصویب قانون دولت  ملی یهود در اسرائیل گفته بود روح هیتلر که جهان را به سمت نابودی سوق داد در برخی مسئولین اسرائیل حلول کرده است.
اردوغان گفته بود : ''این قانون نشانه آشکار نظام فاشیستی، صهیونیستی و نژادپرستانه دولت اسرائیل است. دنیای اسلام و مسحیت و تمام سازمان‌ها و کشورهای دموکراتیک،نهادی مدنی و رسانه‌ها را به واکنش علیه اقدامات اسرائیل فرامی‌خوانم.
قطع پیوند کامل ملت ترکیه با خدمت سربازی درست نیست. این ملت روحیه سربازی دارد. نمی‌خواهیم این روحیه حساس و ظریف از بین برود. در حال کار بر روی سیستمی مبتنی بر آموزش تئوری و عملی تمام هموطنان و تربیت کارشناس نیروهای مسلح ترکیه هستیم.
سرمایه‌گذاران داخلی و بین المللی و دیگر شرکت‌های مالی به آینده ترکیه اعتماد کنند. کسانی که امروز در ترکیه سرمایه‌گذاری می‌کنند فردا بیشترین سود را خواهند برد. از این پس طرف گفتگوی سرمایه‌گذاران بزرگ، ریاست جمهوری ترکیه خواهد بود''.

گفتنی است خداحافظی و قهر  مسوت اوزیل ملی پوش ترک تبار تیم ملی آلمان اکه هفته گذشته ز بازیهای ملی در اعتراض به رفتار نژادپرستانه مدیران فدراسیون آلمان با واکنش های بسیار و از جمله اردوغان رئیس جمهور ترکیه همراه بود . رئیس جمهوری ترکیه رفتار طرف های آلمانی را نژادپرستانه و غیر قابل قبول خوانده بود.

 

 

 

 

کپی