اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۳ مهر ۱۳۹۹

انعقاد قرارداد معاونت ترافیک با ایسپا تکذیب شد

انعقاد قرارداد معاونت ترافیک با ایسپا تکذیب شد

پورسیدآقایی، معاونت ترافیک شهرداری تهران در جوابیه‌ای با تکذیب اظهارات امروز علیخانی درباره قرارداد معاونت ترافیک با ایسپا، خواستار رسیدگی به این موضوع از سوی رییس و اعضای شورای شهر شد.

ایران آنلاین / متن پاسخ پورسیدآقایی به علیخانی عضو شورای شهر تهران به شرح زیر است:

«رییس و اعضای محترم شورای شهر
با سلام و خسته نباشید
صبح امروز خبردار شدم که آقای علیخانی بار دیگر مطالب کذبی را در صحن شورا مطرح کرده است. ایشان مانند موارد قبلی بدون اینکه بررسی ابتدایی درباره مطالب خود به عمل آورد، اطلاعاتی را اعلام کرده است که به سیاق ضرب المثل «خسن و خسین» هیچ جزیی از آن صحیح نیست.
برخلاف ادعای ایشان هنوز هیچ قراردادی با موضوع مذکور منعقد نشده است. مبلغ مورد نظر برای عقد قرارداد پیشنهادی نیز یک‌دهم آنچه ایشان ادعا کرده، بوده است. تعداد صفحات گزارش نظرسنجی مذکور که هنوز ریالی بابت آن پرداخت نشده نیز بیشتر از چیزی است که ایشان ادعا کرده است. گو اینکه ارزش یک مطالعه علمی به تعداد صفحات آن نیست و اساسا نظرسنجی و پژوهش اجتماعی را با معیارهای وزنی و حجمی نمی‌توان سنجید.
بر اهل فن هم پوشیده نیست که مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) یکی از معتبرترین مراکز حرفه‌ای دانشگاهی در انجام نظرسنجی است و نمونه آماری نظرسنجی مذکور نیز بیش از هزار نفر را دربر گرفته است. اساسا انجام مطالعه اجتماعی درباره طرح ترافیک و اثرات آن وظیفه‌ای است که شورای ترافیک تهران صراحتا در مصوبه خود برعهده معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گذاشته است. بدین ترتیب مشخص نیست کجای قراردادی که در تذکر ایشان به آن اشاره شده، غیرقانونی یا خلاف مقررات است. به همین سیاق بخوانید بقیه مواردی را که ایشان داستان‌سرایی کرده‌اند.
با توجه به اهمیت صداقت و پرهیز از نشر دروغ و تشویش اذهان و ایجاد بی‌اعتمادی در افکار عمومی، خواهشمندم به این برادر عزیز تذکر مشفقانه بفرمایید که از ادامه این رویه بپرهیزند. طبعا اینجانب همانگونه که می‌دانید و در عمل هم نشان داده‌ام، اهل رانت دادن به کسی نیستم و به همین سبب اجازه مداخلات غیرقانونی و اعمال نظرات غیر کارشناسی در حوزه مسئولیت خود را نیز نخواهم داد.»/ ایسنا

کپی