اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹
رئیس شورای شهر تهران مطرح کرد:

انتصابات فامیلی در شهرداری را تکذیب می کنم/ قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان مشکلی برای افشانی ایجاد نمی کند

انتصابات فامیلی در شهرداری را تکذیب می کنم/ قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان مشکلی برای افشانی ایجاد نمی کند

محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران گفت: قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان مشکلی برای آقای افشانی ایجاد نخواهد کرد. اگر از چند مسیر موضوع را بررسی کنید، می‌بینید که برای آقای افشانی مشکلی ایجاد نخواهد شد. شما هم این دغدغه را مدام مطرح نکنید.

ایران آنلاین / محسن هاشمی در انتهای هفتادوهشتمین جلسه شورای شهر در جمع خبرنگاران حاضر و به سوالات آنها پاسخ داد. وی با اشاره به محتوای جلسه امروز تصریح کرد:‌ در ابتدای جلسه آقای سالاری پیشنهادهایی برای نحوه درآمدزایی شهرداری ارائه کردند که بهتر است به این پیشنهادها توجه شود.

رئیس شورای شهر در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه منع به‌کارگیری بازنشستگان امروز در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید و آیا افشانی شهردار تهران نیز مشمول این قانون خواهد شد یا خیر، گفت: این موضوع مشکلی برای آقای افشانی ایجاد نخواهد کرد. اگر از چند مسیر موضوع را بررسی کنید، می‌بینید که برای آقای افشانی مشکلی ایجاد نخواهد شد. شما هم این دغدغه را مدام مطرح نکنید.

رئیس شورای شهر در پاسخ به این سوال که تکلیف معاونینشان چه می‌شود، افزود: در مورد معاونینشان من اطلاع دقیقی ندارم.

شورای عالی استان‌ها بالاخره ساختمان دار می‌شود

رئیس شورای شهر با اشاره به محتوای جلسه امروز شورای شهر تصریح کرد:‌ در جلسه امروز ریاست آب و فاضلاب تهران گزارشی از شرایط آب تهران ارائه دادند. البته همیشه این مشکلات وجود داشته است و باید مصرفمان را کنترل کنیم. همانطور که ایشان گفتند در زمینه مصرف آب ما جزو کشورهای پرمصرف محسوب می‌شویم.

وی ادامه داد: این آمار نشان می‌دهد باید مصرف آب را در تهران با کنترل بیشتری انجام دهیم و وسایل و ابزار مختلفی همچون قیمت‌گذاری تا فرهنگسازی در راستای کاهش مصرف آب عمل کنیم.

هاشمی با بیان اینکه کلیات طرح سازمان آبفا برای تعرفه‌های جدید امروز در شورای شهر به تصویب رسید، ادامه داد: این طرح هنوز تکمیل نشده است و با تکمیل آن نتایج را در اختیار مردم قرار خواهیم داد.

رئیس شورای شهر با اشاره به اینکه در جلسه امروز حق بهره‌برداری از یک ساختمان در خیابان بخارست به شورای عالی استان‌ها واگذار شد، تصریح کرد: این ملک دو هزار متر وسعت داشته و در خیابان بخارست قرار دارد. شورای شهر تهران و شهرداری موظف است به شورای عالی استان‌ها کمک کند چراکه شورای عالی استان‌ها متشکل از شوراهای کل کشور است. این شوراها در تهران جلسه تشکیل داده اما مکان مناسبی برای تشکیل جلساتشان ندارند لذا آقای الویری از شهردار درخواست کرده بودند که مکانی را در اختیار شورای عالی استان‌ها قرار دهند.

وی ادامه داد: طرح واگذاری ساختمان به شورای عالی استان‌ها در تهران امروز با دو فوریت در شورای شهر مطرح شد و به تصویب رسید تا بتواند به همه شوراها در سرتاسر کشور کمک کند. چراکه شورای عالی استان‌ها حائز اهمیت فراوان است و در حد دولت می‌تواند به مجلس لایحه دهد و اگر فعال شود مشکلات زیادی از شوراها حل خواهد شد.

انتصابات فامیلی در شهرداری را تکذیب می‌کنم 

هاشمی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگاران در خصوص انتصابات فامیلی در شهرداری تهران و لیستی که جدیدا منتشر شده است، افزود: من این موضوع را کاملا رد می‌کنم بحث خرید و فروش پست در شهرداری تهران را نیز قویا تکذیب می‌کنم. برخی از مدیران اول مدیر شده و بعد فامیل می‌شوند.

هاشمی در خصوص سرانجام کمیته پایش اعضای شورای شهر تهران که پیش از این وعده‌اش را داده بود، گفت: ما در شورای شهر فقط 21 نفر هستیم و خودمان همدیگر را پایش می‌کنیم پایش از این طریق راحت‌تر بوده و هم کنترل دوربینی و هم کنترل میکروفنی نیز وجود دارد.

رئیس شورای شهر در رابطه با سرانجام برگزاری نمایشگاه الکامپ در تهران تصریح کرد: طبق تفاهم‌نامه برگزاری نمایشگاه‌های پرمخاطب داخل تهران ممنوع است و شهرداری آمادگی برگزاری نمایشگاه‌های این چنینی را در شهر آفتاب دارد.

وی در رابطه با حریق در برج تارامیس نیز تصریح کرد: متاسفانه هنوز فرهنگ برج‌نشینی در تهران جا نیفتاده است پس ساختمان‌ها و واحدها بدون داشتن پایان کار و سند واگذار می‌شود. باید مصوبات جدیدی در این زمینه وضع شود تا دیگر شاهد نباشیم که املاک بدون پایان کار و به تبع آن بدون تاییده‌های ایمنی واگذار شده و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند.

کپی