اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹

نیکی هیلی: آماده مذاکره با ایران هستیم؛ ولی ما را تهدید نکنید

نیکی هیلی: آماده مذاکره با ایران هستیم؛ ولی ما را تهدید نکنید

نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد در مصاحبه‌ای جدید گفته در صورتی که ایران پای میز مذاکره حاضر شود، دولت ترامپ آماده گفتگو با آن است.

ایران آنلاین «نیکی هیلی»، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد در مصاحبه‌ای با «سی‌بی‌ان»، ضمن تکرار ادعا‌ها علیه ایران گفته دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا آماده گفتگو با ایران است.

 
وی در پاسخ به سوال مجری برنامه درباره توئیت ترامپ علیه ایران که خطاب به حجت‌الاسلام «حسن روحانی»، رئیس‌جمهور ایران نوشته شده بود گفت: «همان‌طور که می‌دانید ایران با لفظ‌پردازی مشروعیت دست و پا کرده یا مشروعیت دریافت کرده است.»
 
هیلی گفت: «آن‌ها اروپایی‌ها و سایر کشور‌های دخیل در توافق هسته‌ای را از کار‌هایی که ممکن است انجام دهند ترسانده‌اند. ما خریدار این نیستیم. رئیس‌جمهور [ترامپ]کاری کرد که بگوید ایالات متحده را تهدید نکنید، چون ما همه تهدید‌ها را جدی می‌گیریم و شما نمی‌خواهید که ما بر اساس آن‌ها اقدام کنیم.»
 
وی در ادامه درباره توئیت ترامپ گفت: «[این توئیت]ایران را سر جایش نشاند، چون فهمیدند که این‌ها فقط حرف نیستند. اگر می‌خواهید برای توافق جدید سر میز مذاکره برگردید، ما حاضریم با شما گفتگو کنیم، ولی قرار نیست ما را تهدید کنید که این کار را انجام بدهیم.»
 
دونالد ترامپ در پیامی توئیتری خطاب به حسن روحانی رئیس جمهور ایران نوشت: «دیگر هرگز ایالات متحده را تهدید نکن، شما تاوان آن را خواهید داد به‌طوری که در طول تاریخ افراد کمی چنین تاوانی داده‌اند. ما دیگر کشوری نخواهیم بود که کلمات جنون‌آمیزتان درباره خشونت و مرگ را تحمل کنیم. مراقب باش!»
 
حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز گذشته در همایش رؤسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور، اظهار داشت: امروز سخن گفتن با آمریکا معنایی جز تسلیم و پایان دستاورد‌های ملت ندارد؛ و آقای ترامپ! ما مرد شرف و ضامن امنیت آبراه منطقه در طول تاریخ هستیم؛ با دم شیر بازی نکنید، پشیمان‌کننده است./ تسنیم

 

کپی