اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹

تشریح اقدامات بهداشتی وزارت بهداشت در پی زلزله کرمانشاه

تشریح اقدامات بهداشتی وزارت بهداشت در پی زلزله کرمانشاه

هندس محراب آقازاده، رییس سامانه ۱۹۰ وزارت بهداشت، به تشریح اقدامات بهداشتی انجام شده در پی زلزله تازه‌آباد کرمانشاه پرداخت.

ایران آنلاین / مهندس محراب آقازاده  در این باره گفت: از زمان اعلام خبر، تیم ارزیاب بهداشت محیط معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به محل اعزام شد. طبق بررسی‌های صورت گرفته حدود ۴۰ تا ۵۰ خانه روستایی که خانه‌های فرسوده‌ای بودند و از لحاظ زیرساختی در حد ترک برداشتن دیوارها دچار خسارت شدند. به تاسیسات فاضلاب، برق و گاز منطقه نیز آسیبی وارد نشده است.

وی با اشاره به اینکه نظارت بر تانکرهای سیار آبرسانی شامل کلرسنجی، کلرزنی و نمونه‌برداری در سطح منطقه توسط کارشناسان بهداشت محیط در حال انجام است، افزود: آب شهرستان کرند دارای کدورت NTU۳۰ است که با هماهنگی و تشکیل تیم مشترک با آبفا در حال پیگیری بوده و آبرسانی از طریق تانکر آب صورت گرفته است و این مشکل امروز مرتفع می‌شود.
بنابر اعلام روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت، آقازاده گفت: در هفت روستای زمکان، چم زرشک، دشت لیل، بناوک زمکان، تپان، نیریژعلیا، نیریژسفلی شهرستان ثلاث آب دارای کدورت است که با تشکیل تیم مشترک با آبفا مشکل در حال پیگیری است و از طریق ۳ تانکر ۱۹۰۰۰ لیتری آبرسانی انجام می‌شود./ ایسنا
کپی