اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
با اجرای طرحی جدید

جستجو در توییتر محدود می شود

جستجو در توییتر محدود می شود

توییتر به دنبال اجرای طرح جدیدی است تا ارائه نتایج جستجوی اشتباه را کاهش داده و نمایش حساب های کاربرانی را که رفتار خشونت آمیز دارند را محدود کند.

ایران آنلاین /به گزارش گیزمودو، درواقع در روش جستجوی جدید،  چندین حساب برجسته راست افراطی که در حال حاضر توسط ویژگی جستجو توییتر شناسایی شده اند، کمتر نمایش داده می شوند.

حساب های مذکور شامل چهره های مشهور و سرشناسی است که اغلب سیسات مدار هستند. بر اساس سیستم جدید، از این پس وقتی وارد بخش«جستجوی همه» روی دسکتاپ خود می شوید و روی گزینه "People" کلیک می کنید به جای نتایج قابل انتظار، نتایجی محدود شده را دریافت خواهید کرد. درواقع این شبکه اجتماعی، به دنبال برنامه هایی برای محدود کردن دسترسی به رفتارهای مخرب برخی کاربران است که اخیرا به وفور مشاهده شده است.

جک دورسی، روز گذشته در توییتر و در این باره نوشت: « اساسا، ما باید بیشتر روی دینامیک گفتگو در توییتر تمرکز کنیم. باید بپذیریم که ما در این بخش به اندازه کافی توجه نکرده ایم. ما در تلاشیم تا نتایجی قوی تر برای کمک به شناسایی اعتبار افراد اجرایی کنیم. کار ما کاری چالش برانگیز است و البته مایلیم در این خصوص  افکار و ایده های شما را بشنویم.»

پیش بینی می شود بخش بزرگی از این محدودیت ها در خصوص نئونازی ها، افراد افراطی و نژادپرست اعمال شود.

اما در این میان برخی نهادهای حقوق بشری می گویند نوع رفتار توییتر درست مثل راه رفتن روی لبه تیغ است. چرا که محدودسازی حساب های کاربری نوعی سانسور است بنابراین اگر افرادی محدود شوند که از دید خود یا عموم به شکل ناعادلانه محدود شده اند، می تواند برای اعتبار توییتر خطرناک باشد.

/انتخاب

کپی