اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹

بیماری مزمن خویشاوندگزینی در شهرداری و شورای شهر پایتخت

بیماری مزمن خویشاوندگزینی در شهرداری و شورای شهر پایتخت

در روزهای گذشته، فهرستی با عنوان فساد و زدوبند فامیلی در فضای مجازی منتشر شد که در آن ادعا شده بود افراد جدید زیادی در شهرداری تهران و شورای شهر استخدام‌ شده‌اند که بیشترشان نسبت فامیلی با اعضای شورای شهر و مسئولان -اصولگرا و اصلاح‌طلب- دارند.

ایران آنلاین /  این فهرست به‌سرعت در فضای مجازی دست‌به‌دست شد و دوباره بحث ژن خوب را بر سر زبان‌ها انداخت. اگرچه خبرهای تأییدشده حکایت از آن دارد که در کلیت فهرست و اسامی منتشرشده می‌توان شک کرد، اما در میان اسامی منتشرشده، نام افرادی وجود دارد که نسبت فامیلی آنها با مسئولان واقعی است.

برای مثال، یکی از کسانی که نامش در این فهرست به چشم می‌آمد و شماری از نزدیکانش در شهرداری استخدام شده‌اند، از اعضای شورای شهر تهران است. البته این عضو شورا اعلام کرد این استخدام‌ها مربوط به دوران پیش از انتخابش به‌عنوان عضو شوراست و ربطی به مسئولیتش ندارد، اما مسئله اینجاست که عضو مذکور سابقه حضور در شهرداری تهران را پیش از این داشته است.

ماجرای استخدام به‌واسطه نسبت‌های فامیلی در مجموعه شهرداری و مدیریت شهری البته به همین یک مورد خلاصه نمی‌شود. در روزهای کناره‌گیری نجفی از شهرداری تهران نیز خبری منتشر شد که نشان می‌داد سازمان بازنشستگی شهرداری تهران حیاط‌خلوت آقازاده‌ها شده است.

در همان زمان در پی انتشار این خبر، محمدجواد شیرازی، رئیس بازرسی وقت شهرداری نامه درخواست و جذب نیرو از سوی این سازمان را مغایر با قوانین شهرداری دانسته و ضمن صدور دستور توقف گردش آن در سیستم اتوماسیون شهرداری، رسیدگی به این موضوع را در دستور کار سازمان بازرسی قرار داد.

پس از انتشار فهرست جدید بود که مجید فراهانی، عضو شورای شهر تهران، در جلسه یکشنبه شورای شهر نسبت به انتصاب‌های فامیلی در شهرداری تهران تذکری را در صحن شورا اعلام کرد. مجید فراهانی در رابطه با انعقاد هرگونه رابطه استخدامی بستگان مدیران ارشد شهرداری تهران و واحدهای تابعه گفت: مدت‌های مدیدی است که شهرداری تهران مانند بسیاری از دستگاه‌های عمومی کشور از بیماری مزمن «خویشاوندگزینی» رنج می‌برد‌. متأسفانه چندین دهه است که شهرداری تهران از آسیب‌های این بیماری مصون نبوده است و شاهد آن بوده‌ایم که بستگان و اعضای فامیل دور و نزدیک برخی از مدیران ارشد شهرداری یا اعضای شورای شهر دوره‌های مختلف به استخدام شهرداری تهران درآمده‌اند. هرچند ممکن است برخی از افراد استخدام‌شده شایستگی‌هایی داشته باشند، اما در شرایطی استخدام شده‌اند که بسیاری افراد توانمند تحصیل‌کرده و با انرژی به دلیل بخش‌نامه ممنوعیت استخدام امکان جذب در شهرداری تهران را نداشته‌اند.

زهرا نژادبهرام، عضو هیئت‌رئیسه شورای شهر تهران، نیز دراین‌باره می‌گوید: «مطابق صحبت‌ها و پیگیری‌ها، حضور اقوام آقای سلیمی، شهردار منطقه سه، درست بود، اما یک نکته را دراین‌باره در نظر بگیرید؛ این استخدام‌ها در دوره‌های قبلی اتفاق افتاده است و مال امروز و دیروز نیست. حتی در بانک‌ها نیز این رسم نانوشته وجود دارد (ما الان درباره درست و غلطش بحث نمی‌کنیم)، اما اگر بخواهید به استخدام بانکی دربیایید، فرزندان درجه‌یک می‌توانند استخدام شوند و عموما فرصت‌های استخدامی برای اعضای درجه‌یک فامیل وجود دارد. شهرداری هم از این جنس نهادها و دستگاه‌هاست که اگر فردی استخدام شهرداری بوده، می‌توانسته فرصتی را برای اقوام خود فراهم کند و این دوستان هم امکان دارد مثل دیگران اقوام خود را معرفی کرده باشند».

او افزود:«وقتی ما پرونده آقای سلیمی را بررسی کردیم، متوجه شدیم این استخدام مال امروز و دیروز و حتی مال سال گذشته نیست. این دوستان حداقل 15 سال سابقه کار داشته‌اند و در این مدت در شهرداری تهران مشغول بوده‌اند و سوابق زیادی دارند. نکته‌ای که می‌خواهم بگویم این است که حواسمان باشد دقیقا چه مسئله‌ای را مدنظر داریم. اگر کسی 10 سال سابقه کار دارد، اگر الان رئیس ناحیه شده باشد، اتفاق غریبی نیفتاده است؛ بالاخره بعد از این همه سابقه کار، ترفیع منطقی به نظر می‌رسد»./ شرق

کپی