اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹

کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا: به ایران حمله نمی‌کنیم / با جنجال‌سازی‌های ترامپ از مسئله روسیه منحرف نشوید

کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا: به ایران حمله نمی‌کنیم / با جنجال‌سازی‌های ترامپ از مسئله روسیه منحرف نشوید

با این قیل و قال‌ها منحرف نشوید. ما به ایران حمله نمی‌کنیم/ روسیه در انتخابات سال ۲۰۱۶ با کمکی که به انتخاب ترامپ کرد به ما حمله کرد و بار دیگر در حال حمله است

ایران آنلاین /  اکانت رسمی کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان در توییتر خود نسبت به اظهارات ترامپ واکنش نشان داد و نوشت: «با این قیل و قال‌ها منحرف نشوید.»

کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان به ریاست «الیوت انگل» اداره می‌شود تاکید کرد: «ما به ایران حمله نمی‌کنیم؛ اما روسیه در انتخابات سال ۲۰۱۶  با کمکی که به انتخاب ترامپ کرد به ما حمله کرد و بار دیگر در حال حمله است. ترامپ نمی‌خواهد روسیه را در مقام پاسخگویی قرار دهد و در کنار پوتین و در برابر جامعه اطلاعاتی ما ایستاده است.»

 

روز گذشته «دونالد ترامپ» رییس جمهور آمریکا در واکنش به هشدارهای حسن روحانی که گفته بود جنگ با ایران مادر جنگ هاست ادعاهایی را در صفحه توییتر شخصی خود منتشر کرد. او مدعی شد ایران در صورت تهدید آمریکا با تبعاتی مواجه می‌شود که تاریخ به خود ندیده است.

بسیاری از نمایندگان مجلس و تحلیل‌گران آمریکایی، گزافه‌گویی‌های ترامپ را راهی برای انحراف افکار عمومی از آنچه تضعیف منافع آمریکا در نشست او با همتای روسی‌اش خوانده می‌شود، می‌دانند. رهبر اقلیت مجلس نمایندگان آمریکا این اظهارات را گزافه‌گویی‌هایی خوانده که برای یک رییس جمهور آمریکا ناشایست است./ ایلنا

---
کپی