اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹

پیک مصرف برق 54 هزار مگاوات شد

پیک مصرف برق 54 هزار مگاوات شد

اوج مصرف برق در روز گذشته ۵۴ هزار و ۲۴۱ مگاوات ثبت شد که این رقم نسبت به روز یکشنبه یک هزار و ۳۷۰ مگاوات کاهش داشته است.

ایران آنلاین /پیک مصرف برق در روز گذشته، دوشنبه (یکم مردادماه) به میزان ۵۴ هزار و ۲۴۱ مگاوات گزارش شد که در سال گذشته در همین زمان پیک مصرف ۵۳ هزار و ۵۷۹ مگاوات بوده است.

همچنین میزان مصرف برق صنایع در روز گذشته ۳۶۲۷ مگاوات بوده که در مقایسه با روز یکشنبه که میزان آن ۳۸۲۱ مگاوات ثبت شده، مصرف برق این بخش قدری کاهش داشته است.

علاوه بر این مصرف برق در روز گذشته نسبت به روز یکشنبه، ۱۳۷۵ مگاوات کاهش داشته است که می توان گفت با توجه به هوای گرم این ایام، مدیریت مصرف خوبی از سوی مشترکین انجام شده است و می طلبد همچنان این مدیریت ادامه یابد تا روزهای آتی را با خاموشی های حداقل و بدون بحران سپری کنیم.

این در حالی است که طبق گفته های محمودرضا حقی فام سخنگوی صنعت برق بر اساس پیش بینی‌های صورت گرفته برای ماه آینده شرایط خوبی گزارش نشده است، علاوه بر این باید گفت که عمده مشکل ما در مرداد ماه و دو هفته اول شهریور ماه است اما اگر میزان رشد مصرف همین سه درصد بماند می توان پیش بینی کرد که تا سه هفته آینده مشکل خاموشی برطرف می شود.

/ایسنا

کپی