اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس :

دولت الکترونیک می تواند از فسادها جلوگیری کند

دولت الکترونیک می تواند از فسادها جلوگیری کند

رمضانعلی سبحانی‌فر عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: شفاف‌سازی اطلاعات می‌تواند به کاهش چشمگیر فسادها و سوء استفاده‌های موجود کمک کند و دولت الکترونیک می تواند به این شفافیت کمک کند.

ایران آنلاین /سبحانی فر افزود: برای ایجاد شفافیت باید دولت الکترونیک جدی گرفته شود و کارها در این زمینه سرعت بگیرد. دولت الکترونیک می‌تواند از فسادهایی که در حال حاضر ایجاد شده جلوگیری کند.

رئیس کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه زیرساخت‌های دولت الکترونیک توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات فراهم شده است، افزود: دولت الکترونیک در برنامه پنجم و ششم توسعه مطرح بود و در حال حاضر نیز این بحث ادامه دارد. با توجه به اینکه در قانون آمده است که هر 6 ماه یکبار گزارشی از روند اجرای دولت اکترونیک ارائه شود و جلسه ای در همین زمینه با وزیر ارتباطات برگزار شد.

نماینده مردم سبزوار گفت: مباحث بعدی در خصوص دولت الکترونیک احصاء و تعریف فرآیندها، احصاء و شناسنامه دار کردن خدمات،  محتوا، هماهنگی و اتصال دستگاه‌ها به مرکز ملی تبادل اطلاعات است.

وی با تاکید بر اینکه باید تمامی دستگاه‌ها، نهادها و قوای سه‌گانه به مرکز ملی اطلاعات متصل شوند، عنوان کرد: بخش عمده‌ای از خدمات مشخص و شناسنامه دار شده‌اند و بخش باقی مانده خدمات نیز باید شناسایی شوند و  دستگاه‌ها نیز باید با مرکز ملی اطلاعات ارتباط برقرار کنند و داده‌های خود را در اختیار این مرکز قرار دهند.

/خانه ملت

کپی