اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹

تقدیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از آیت‌الله جنتی

تقدیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از آیت‌الله جنتی

ایران آنلاین /   مجمع تشخیص مصلحت نظام ' از همکاری های موثر آیت الله جنتی 'و سایر اعضای شورای نگهبان تقدیر و' تداوم برکات این رکن انقلابی را در پاسداری از حریم نورانی شرع، قانون اساسی و تحقق منویات داهیانه رهبر معظم انقلاب ' از خداوند مسالت کرد.


به گزارش روز سه شنبه ایرنا از مجمع تشخیص مصلحت نظام، در بخشی از این اطلاعیه آمده است: نظام مقدس جمهوری اسلامی ثمره بالنده و دستاورد عظیم انقلاب شکوهمند اسلامی و قیام بی نظیر ملت تاریخ ساز ایران به رهبری امام راحل عظیم الشان است که با رای بیش از 98 درصدی بر ابتنای نظام‌جمهوری اسلامی ایران بر موازین شرع مقدس و دین مبین اسلام به عنوان آرمان تاریخی مجاهدان و عالمان و شهدای گلگون کفن این سرزمین پرگهر تاکید کردند و با هدایت های پیامبرگونه حضرت امام خمینی (ره) ساختارهای حکومت بر این اساس شکل گرفت ، که از آن جمله نهاد مبارک شورای نگهبان به عنوان نهاد عالی صیانت کننده 'قانون اساسی' و 'شرع مقدس' در فرایند قانونگذاری و اداره جامعه است.


مجمع تشخیص خاطرنشان کرد: شورای محترم نگهبان، در طول سه دهه گذشته در موضوعات مختلف، همکاری مستمر و موثری با مجمع در چارچوب تشخیص و عمل به مصالح عمومی کشور و در ذیل وظایف اساسی خود داشته است.


این مجمع در اطلاعیه خود یادآور شد: بی تردید همراهی مجدانه و حضور فعالانه فقهای معزز و حقوقدانان محترم عضو این شورا در جلسات و بررسی های کارشناسی مجمع، راهگشای حقیقی در حل ارجاعات قانونی به مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده است.
در این اطلاعیه مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن تقدیر از همکاری های موثر آیت الله جنتی و سایر اعضا و بدنه حقوقی و کارشناسی آن نهاد، تداوم برکات این رکن انقلابی را در پاسداری از حریم نورانی شرع، قانون اساسی و تحقق منویات داهیانه رهبر معظم انقلاب از خداوند متعال مسالت کرد./ 

کپی