اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹

رییس فدراسیون بدمینتون:

به مناسبت فجر چهلم میزبان بدمینتون بازان 20 کشور جهان خواهیم بود/ به دنبال کسب سهمیه المپیک توکیو هستیم

به مناسبت فجر چهلم میزبان بدمینتون بازان 20 کشور جهان خواهیم بود/ به دنبال کسب سهمیه المپیک توکیو هستیم

رییس فدراسیون بدمینتون ضمن تشریح فرایند آماده سازی تیم ملی بدمینتون برای حضور در بازی های اسیایی جاکارتا نسبت به کسب سهمیه بازی های المپیک 2020 توکیو هم ابراز امیدواری کرد.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، محمدرضا پوریا در خصوص میزان آمادگی بدمینتون بازان اعزامی به بازی‌های آسیایی 2018 با بیان اینکه بیش از 2 ماه است که ملی پوشان ما در اردوهای مستمر آمادگی برای اعزام به بازی‌های جاکارتا مشغول تمرین هستند تصریح کرد: در دو ماه اخیر، اردوهای ما به صورت متمرکز در استان تهران، با حضور بیست بدمینتون باز مرد و بیست نفر از بانوان فعال در این رشته برگزار شده است.

رئیس فدراسیون بدمینتون با اعلام اینکه پس از برگزاری مسابقه انتخابی میان افراد برگزیده، مهران شهبازی از دیوان دره کردستان و ثریا آقایی از استان فارس، به عنوان نفرات اول بخش مردان و زنان برگزیده شدند گفت: هر دوی این قهرمانان به جاکارتا اعزام خواهند شد و هم اکنون هم در اردو به سر می‌برند.

وی با تاکید بر تأثیر بسزای نظارت مستقیم مسئولین وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک بر روند برگزاری اردوها و اقدامات صورت پذیرفته توسط فدراسیون‌ها، از بازدید دکتر سلطانی فر و دکتر صالحی امیری از اردوی ملی پوشان بدمینتون یاد کرد و گفت: این بازدید موجب دلگرمی ورزشکاران ما شد.

پوریا با بیان اینکه امسال در آذرماه پس از بازگشت از جاکارتا میزبان دومین دوره مسابقات سریزجوانان جهان خواهیم بود افزود: در این دوره از مسابقات که با جایزه 6 هزار دلاری برگزار خواهد شد ما این مسابقات را با رنک بین‌المللی برگزار خواهیم کرد. استقبال از این دوره با توجه به رقم جایزه آن و تأثیر آن در رنک جهانی بهتر از دوره پیشین خواهد بود.

وی با بیان اینکه فدراسیون بدمینتون هرساله میزبان یکی از بزرگترین رویدادهای بین‌المللی ورزشی به مناسبت پیروزی انقلاب اسلامی است افزود: امسال نیز مانند سنوات پیش در چهلمین سالگرد فجر انقلاب اسلامی میزبان بدمینتون بازان بیش از 20 کشور جهان خواهیم بود. شرکت در این مسابقات نیز بر رنک جهانی تأثیر گذار است.

محمدرضا پوریا با بیان اینکه اتحاد و همدلی وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک موجب رشد و اعتلای همه جانبه ورزش در همه رشته‌های ورزشی شده است افزود: همیشه اهداف وزارتخانه و کمیته ملی المپیک مشترک بوده است اما در این دوره با تدابیر دکتر سلطانی فر و دکتر صالحی امیری مسیر نیل به این اهداف نیز همسو و هم جهت شد تا با همدلی این دو سازمان، فدراسیون‌ها با بهترین استراتژی به اهداف والای خود برسند.

وی در خصوص حضور بیش از صد ورزشکار زن ایرانی در بازی های آسیایی جاکارتا نیز گفت: این تعداد حضور بانوان در بازی های اسیایی بی سابقه بوده و نگاه ویژه وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک به ورزش بانوان بسیار جای خوشحالی و تقدیر دارد. ما هم به تبعیت از این رویکرد، در فدراسیون بدمینتون برنامه ریزی 50-50 برای زنان و مردان داریم.

رئیس فدراسیون بدمینتون گفت: در اجلاس هفته قبل در مالزی، ثریا آقایی را به عنوان نماینده ایران اعزام کردیم. با برنامه ریزی هایی که انجام شده احتمال می دهیم ثریا آقایی زودتر از نماینده مرد ما سهمیه المپیک 2020 را کسب کند.

کپی