اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹

40 پروژه ریلی تکمیل می شود

40 پروژه ریلی تکمیل می شود

مدیرعامل شرکت مهندسی ساختمان و تاسیسات راه آهن (بالاست) گفت: اکنون این شرکت تکمیل بیش از 40 پروژه ریلی را در دست اجرا دارد که 2 خطه ساختن مسیر تهران - کرج برای تردد قطارهای حومه ای از جمله پروژه های این بخش است .

ایران آنلاین / ابراهیم محمدی افزود: پروژه ساخت خط آهن ایران - افغانستان بین خواف تا هرات ، ریل گذاری خط آهن میانه - تبریز و تکمیل خط آهن سنجان به اراک از دیگر پروژه های مهم ریلی این شرکت است.

وی اضافه کرد: اجرای پروژه های فرا منطقه ای و پروژه های داخلی از رویکردهای این شرکت در صنعت حمل ونقل ریلی است و تکمیل پروژه ها و تحویل آن به شرکت راه آهن از اولویت های اصلی محسوب می شود.
محمدی ضمن تاکید بر ضرورت احیای معادن سنگ بالاست برای استفاده در پروژه های خطوط ریلی کشور، افزود:برای توسعه بیشتر شبکه ریلی و تامین سنگ مورد نیازخطوط ریلی، در نظر است با احیای معادن سنگ بالاست، ظرفیت های زیادی در این زمینه فراهم شود.
 سنگ بالاست لایه ای زیر شبکه ریلی است و مصالح آن سنگ دانه های شکسته تشکیل می دهند، این سنگ ها دارای دانه بندی یکنواخت بوده و به طور معمول ابعاد آن حدود ٢٠ الی ٦٠ میلیمتر است و در شبکه ریلی تراورس های بتنی و یا چوبی، روی این سنگ دانه ها قرار می گیرند.

/ایرنا

کپی