اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹

سلطانی‌فر: دوچرخه‌سواری از لحاظ سخت افزاری شرایط مطلوبی دارد/ به کسب مدال در المپیک ۲۰۲۴ امید داریم

سلطانی‌فر: دوچرخه‌سواری از لحاظ سخت افزاری شرایط مطلوبی دارد/ به کسب مدال در المپیک ۲۰۲۴ امید داریم

وزیر ورزش و جوانان گفت که دوچرخه‌سواری از لحاظ سخت افزاری شرایط مطلوبی دارد.

به گزارش ایران آنلاین، مسعود سلطانی‌فر در حاشیه بازدید از تمرینات تیم ملی دوچرخه‌سواری گفت: در ادامه بازدیدهای مشترکی که وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک از اردوهای تیم های اعزامی به بازی‌های آسیایی جاکارتا داشته‌ایم امروز یکی از رشته‌هایی که روی آن تحلیل ویژه‌ای داشته‌ایم بازدید کردیم. ما هفته‌ای 3 یا 4 روز از اردوها بازدید می‌کنیم. با توجه به استعدادها و امکاناتی که در دوچرخه‌سواری در سطح مطلوب داریم انتظار کسب تعداد بیشتری مدال در بازی‌های آسیایی و المپیک از این رشته وجود دارد.

وی ادامه داد: در 50 سال گذشته در مقاطعی دوچرخه‌سواری افتخارات خوبی داشته و حالا با توجه به اشتیاق عمومی به این رشته و البته وجود امکانات کافی کسب افتخارات آسیایی، جهانی و المپیک در این رشته خیلی دور از دسترس نیست.

سلطانی‌فر درباره امکانات سخت‌افزاری این رشته عنوان کرد: هم اکنون 4 پیست فعال در کشور داریم. به جز پیست ورزشگاه آزادی، پیست‌های خوبی در اهواز، مشهد و تبریز وجود دارد. البته 3 پیست دیگر در دست احداث است. پیست کرمان در هفته دولت به بهره‌برداری خواهد رسید و پیست رشت نیز تا پایان سال تکمیل خواهد شد و پیست سرپوشیده ساری نیز که پیست جالبی خواهد شد تلاش می‌کنیم تا یک سال و نیم آینده به بهره‌برداری برسانیم. با این پیست‌ها دوچرخه‌سواری از لحاظ سخت‌افزاری شرایط مطلوبی خواهد داشت البته باید در بحث تجهیزات این رشته نیز کار شود که بسیار برای ورزشکاران ضروری هستند. تلاشمان این است که در این رابطه هم قدم‌هایی برداریم و نگاه بلندمدتی داشته باشیم.

وزیر ورزش و جوانان درباره وضعیت دوچرخه سواری ایران گفت: فکر می‌کنم در رشته‌های جاده و کوهستان وضعیت بهتری داریم. ما در مسابقات آسیایی اینچئون یک طلا، یک نقره و یک برنز از دوچرخه‌سواری داشتیم که دوستان این قول را داده‌اند که در جاکارتا این تعداد به 5 مدال برسد و رنگ مدال‌ها نیز خوشرنگ‌تر باشد. امیدوارم با تعامل و آرامشی که وجود دارد این اتفاق خوب برای دوچرخه‌سواری بیفتد.

وی درباره مشکلاتی از قبیل ترخیص نشدن تجهیزات دوچرخه‌سواری در گمرک خاطرنشان کرد: درباره این موضوعات توضیح دادم اما آنهایی که خریداری شده را سعی می‌کنیم سریع‌تر از گمرک ترخیص کنیم. نگاه ما درباره این موضوع این است که بسیار گسترده‌تر عمل کنیم. در این بحث شرایط ارزی هم مانع است اما با همه این موانع اجازه ندادیم در این مورد مشکلات حادی بوجود آید. 300 دوچرخه خریداری شده که در چند روز آینده امیدواریم مورد استفاده قرار بگیرد.

سلطانی‌فر در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا احداث پیست چوبی در ساری به دلیل وجود رطوبت هوا مشکل‌ساز نخواهد شد گفت: باید این پیست در همانجا باشد چرا که شرایط جوی خوبی باشد و این پیست می‌تواند در آنجا شرایطش را حفظ کند. همانطور که گفتم این پیست تا یک سال و نیم دیگر آماده خواهد شد و با پیست‌های دیگری هم که به بهره‌برداری خواهند رسید اوضاع سخت‌افزاری دوچرخه‌سواری خوب خواهد بود.

وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: طبق تحلیل‌هایی که در جلسات عالی بازی‌های آسیایی داشته‌ایم و رشته‌ها را به خوبی رصد و ارزیابی کرده‌ایم فکر می‌کنم که می‌توانیم حتی در المپیک 2024 در دوچرخه‌سواری روی سکو بایستیم. اگر خوب کار شود با این امکانات می‌توانیم امید مدال المپیک را هم داشته باشیم.

وی در ادامه با اشاره به سفری که صبح امروز از استان البرز داشته خاطرنشان کرد: در این سفر از سالن 6 هزار نفری کرج بازدید کردیم که پیشرفت فیزیکی خوبی داشته است. می‌دانید که 10 سالن 6 هزار نفری در کشور وجود دارد که بلاتکلیف مانده بود. از سال گذشته برنامه‌ریزی کردیم که بتوانیم همه آنها طی 2،3 سال آینده و قبل از اتمام این دولت به بهره‌برداری برسند. در دهه فجر قصد داریم استادیوم‌های 15 هزار نفری زنجان و ارومیه و  همچنین 10 ورزشگاه 5 هزار نفری را در شهرهای دیگر به بهره‌برداری برسانیم.

کپی