اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹

خداحافظی با ریزش مو در سایه یافته های علمی

خداحافظی با ریزش مو در سایه یافته های علمی
پرستو رفیعی خبرنگار

برخی گمان می‌کنند برای داشتن موهایی زیبا و پرپشت باید کمی شانس داشت اما یافته‌های دانشمندان نشان می‌دهد می‌توان با مراقبت و استفاده از برخی محصولات مراقبتی و بهداشتی روند ریزش مو را کنترل کرد.

ایران آنلاین /بهتر است بدانیم که سلامت و عملکرد صحیح فولیکول مو در رشد مو بسیار مهم است. در واقع فولیکول مو یکی از مهمترین بخش‌های مهم پوست بدن انسان است که وظیفه رشد و نگهداری از مو را برعهده دارد.

محققان دانشگاه فریدریش شیلر آلمان توانسته‌اند به ترکیبی دست یابند که با نفوذ در فولیکول مو و تقویت آن مانع ریزش مو خواهد شد. در حقیقت این محصول به گونه‌ای آماده شده که مواد مؤثره آن در زمانی کوتاه از سطح پوست سر عبور کرده وارد فولیکول موها می‌شود. در این هنگام با مهار هورمون مردانه تسترون که نقشی مهم در ریزش مود دارد از ریزش مو جلوگیری می‌کند و باعث افزایش عمر تارهای مو می‌شود.
دانشمندان آلمانی با تأکید بر اینکه تنها وجود کافئین به عنوان ماده مؤثره در یک شوینده مانع ریزش مو نمی‌شود، می‌گویند: محصول‌های ضد ریزش مو باید شرایطی را فراهم کنند تا ماده مؤثره و تقویت کننده فولیکول‌ها از پوست عبور کرده به فولیکول نفوذ کنند.

کپی