اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹

نتانیاهو : تخلیه کلاه سفیدها به درخواست ترامپ بود

نتانیاهو : تخلیه کلاه سفیدها به درخواست ترامپ بود

تارنمای روزنامه تایمز آو اسرائیل به نقل از بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صیهونیستی نوشت: اسرائیل به درخواست ترامپ و دیگر رهبران غربی به تخلیه صدها کلاه سفید از سوریه کمک کرده است.

ایران آنلاین /این تارنما افزود: نتانیاهو روز یکشنبه در بیانیه ای که توسط دفترش منتشر شد، اظهار داشت که 'چند روز پیش رئیس جمهور ترامپ همانند (جاستین) ترودو نخست وزیر کانادا و دیگران با من تماس گرفت و خواست تا ما به تخلیه صدها کلاه سفید از سوریه کمک کنیم.

نتانیاهو مدعی شد: اینها مردمانی هستند که زندگی ها را نجات دادند و الان در خطر مرگ هستند. بنابراین، من به عنوان یک حرکت بشر دوستانه مهم عبور آنها از اسرائیل به کشورهای دیگر را تصویب کردم.
این ادعاها در حالی مطرح می شود که گروه مرتبط با تروریست ها موسوم به 'کلاه سفیدها' به منظور کمک به شهروندان سوری به این کشور وارد شده بودند اما چندی پیش برای متهم کردن دمشق به استفاده از سلاح شیمیایی علیه ساکنان شهر دوما، یک حمله شیمیایی را صحنه سازی کردند.
ژنرال ویکتور پوزنیخیر معاون اداره اصلی عملیات ستاد کل نیروهای مسلح روسیه در این باره گفته بود: 'اعضای سازمان کلاه سفیدها که با تروریست های ضدسوری ارتباط دارند، حمله شیمیایی به شهر دوما را با استفاده از شماری از مردم صحنه سازی کردند. '
'روز هفتم ماه آوریل (18 فروردین) آخرین تلاش برای صحنه سازی حمله شیمیایی انجام گرفت تا دولت سوریه به استفاده از سلاح شیمیایی در منطقه غوطه شرقی متهم شود. سازمان کلاه سفیدها که در مناطق تحت کنترل تروریست ها فعالیت می کند بار دیگر در برابر دوربین فیلمبرداری صحنه های ساختگی حمله شیمیایی را بر علیه ساکنان شهر دوما نشان داد.'
مقام ها و رسانه های روسی نیز اعلام کرده بودند که این حادثه جعلی بوده و افراد مرتبط با تروریست های ضد سوری آن را صحنه سازی کرده اند.

/مهر

کپی