اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
رئیس سازمان بهزیستی کشور خبر داد:

به معتادان بهبودیافته خانه داده می شود

به معتادان بهبودیافته خانه داده می شود

انوشیروان محسنی‌بندپی، رئیس سازمان بهزیستی کشور از واگذاری مسکن به معتادان بهبودیافته بر مبنای یکی از سیاست های حمایتی سازمان در راستای عدم بازگشت این افراد به چرخه اعتیاد خبر داد.

ایران آنلاین / انوشیروان محسنی‌بندپی در خصوص اقدامات سازمان بهزیستی در حوزه درمان معتادان و حمایت‌های این سازمان از این افراد اظهار کرد: در سال گذشته 72 هزار نفر از معتادان جمع‌آوری و ساماندهی شدند، همچنین هفت هزار نفر از این افراد که سال گذشته در مراکز درمانی بهبود کامل را کسب کردند و با ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به چرخه زندگی بازگشتند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: توانمندسازی معتادان بهبود یافته از برنامه‌های سازمان بهزیستی بوده و در این بخش اقداماتی هم صورت گرفته است ضمن اینکه معتادان بهبود یافته‌ای که حرفه‌ای را بلد باشند به واحدهای کاری معرفی و معتادان بهبود یافته‌ای که فاقد حرفه‌ای باشند به سازمان فنی و حرفه‌ای معرفی معرفی می‌شوند.

محسنی بندپی ادامه داد: هم اکنون 15 مرکز برای آموزش و توانمندسازی معتادان بهبود یافته پیش‌بینی شده که 700 نفر از این افراد که حدود سه الی شش ماه از درمان آنها در مراکز می‌گذرد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور بیان کرد: یکی از سیاست های حمایتی سازمان از معتادان بهبود یافته واگذاری مسکن به این افراد است که البته این برنامه در راستای عدم بازگشت این افراد به چرخه اعتیاد انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: فرایند واگذاری مسکن به معتادان بهبود یافته در سازمان تعریف شده و در واقع مسکن به افرادی واگذار می‌شود که از زمان پاکی‌ آنها حداقل 5 سال گذشته باشد و کارشناسان نیز آن را تأیید کنند.

محسنی بندپی گفت: بعد از واگذاری مسکن هم بازدیدهای مستمری از معتاد بهبود یافته انجام می‌شود ضمن اینکه طبق توافق صورت گرفته خدمات درمانی در فرایند درمان معتادان تحت پوشش بیمه قرار گرفته است و در آینده نیز این خدمات گسترش خواهد یافت./ تسنیم

کپی