اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹

نقص فنی، قطار تهران - مشهد را 3 ساعت متوقف کرد

نقص فنی، قطار تهران - مشهد را 3 ساعت متوقف کرد

مسافران قطار شرکت فدک در مسیر تهران به مشهد از توقف حدود سه ساعته در کاشمر به دلیل نقص فنی خبر دادند و مدیرعامل این شرکت در این رابطه گفت که بعد از رفع مشکل فنی لکوموتیو، قطار دقایقی پیش عازم مشهد شد.

ایران آنلاین /شماری از مسافران قطار یاد شده در تماس با ایرنا اعلام کردند، این قطار ساعت 8 و 10 دقیقه دیشب(یکشنبه شب) از تهران عازم مشهد شد که به دلیل نقص فنی در لکوموتیو، حدود ساعت 6 و 30 دقیقه صبح امروز( دوشنبه) در ایستگاه کاشمر توقف کرد.

به گفته آنها، به دلیل این نقص فنی، برق قطار پنج ستاره قطع و سیستم سرمایشی آن از کار افتاده و آنها در هوای گرم، منتظر رفع مشکل هستند.
«محمدحسین طوسی» مدیرعامل شرکت فدک در این رابطه به ایرنا گفت: بعد از اعلام مشکل، بلافاصله اقدامات لازم برای عزیمت یک دستگاه لکوموتیو از مشهد به ایستگاه کاشمر انجام شد و با اتصال آن به واگن ها، اکنون قطار، حرکت خود را به طرف مشهد آغاز کرده است.
مدیرعامل شرکت قطارهای مسافری فدک ضمن پوزش از مسافران افزود: طبق برنامه ریزی های انجام شده این قطار تا 40 دقیقه دیگر وارد ایستگاه مشهد می شود.
به گزارش ایرنا، سن ناوگان ریلی ایران بسیار بالاست و تا سال 1395 حتی قطارهای با بیش از 60 سال نیز در این ناوگان در سیر و حرکت بودند.
با وجود تلاش های قابل توجه دولت یازدهم در زمینه توسعه و بهبود فرآیندهای سیر و حرکت و مکانیزه و الکترونیکی شدن ناوبری ریلی در کشور، فاصله زیادی برای رفع عقب ماندگی های تاریخی در این زمینه وجود دارد.
دولت یازدهم از آغاز فعالیت، نوسازی ناوگان ریلی را از اهم برنامه های خود قرار داده است و آذرماه سال 1395 تردد قطارهای بالای 50 سال و از آذرماه پارسال نیز حرکت قطارهای بالای 40 سال سن را از ناوگان حمل و نقل ریلی ممنوع کرد.

/ایرنا

کپی