اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹

در جلسه غیرعلنی امروز مجلس درباره وضعیت اقتصادی چه گذشت؟

در جلسه غیرعلنی امروز مجلس درباره وضعیت اقتصادی چه گذشت؟

جلسه غیرعلنی امروز مجلس برای بررسی وضعیت اقتصادی با حضور نوبخت و شریعتمداری و به ریاست علی لاریجانی برگزار شد/ در این جلسه روی گرانی‌ و فشار و محدودیت‌های وارده از جانب آمریکا و چگونگی مقابله با آن تمرکز شد

ایران آنلاین /  جلسه غیرعلنی مجلس برای بررسی شرایط اقتصادی کشور با حضور رییس سازمان برنامه و بودجه و وزیر صنعت برگزار شد.

سیدحسین نقوی حسینی نماینده ورامین در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد:  جلسه غیر علنی مجلس به ریاست آقای لاریجانی آغاز شد.

به گفته وی در این جلسه نمایندگان وضعیت اقتصادی و شرایط اخیر را با حضور نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه و شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت بررسی کردند.

 

تشریح سیاست‌های دولت برای مقابله با محدودیت‌های آمریکا در جلسه غیرعلنی مجلس 


نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی از توضیحات وزیر صنعت و رییس سازمان برنامه و بودجه در خصوص سیاست‌های دولت در شرایط اقتصادی و همچنین تشریح برنامه‌های آنها در جلسه غیرعلنی صبح امروز مجلس خبر داد.

علی نجفی بیان کرد: جلسه غیر علنی مجلس با حضور شریعتمداری؛ وزیر صنعت و نوبخت؛ رییس سازمان برنامه و بودجه در حال برگزاری است، تمرکز اصلی بر روی گرانی‌ و فشار و محدودیت‌هایی است که آمریکا به ما وارد می‌کند و چگونگی مقابله با آن نیز از دیگر مباحث مطرح شده در این جلسه است.

وی افزود:‌ آقایان نوبخت و شریعتمداری در حال توضیح سیاست‌هایی هستند که دولت تاکنون اجرا کرده و همچنین قرار است نمایندگان نظرات خود را مطرح کنند و جمع بندی صورت بگیرد.

نجفی اضافه کرد: با توجه به اینکه نمایندگان با مسائل و مشکلاتی در حوزه انتخابیه مواجه هستند این مسائل در این جلسه به بحث و تبادل نظر گذاشته می‌شود و نظرات مسئولین اجرایی نیز شنیده خواهد شد.

 

 لاریجانی: دولت در اجرای مصوبات مجلس در حوزه اقتصاد تعلل نکند

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه غیرعلنی امروز مجلس به نکات مثبت برای حل مسائل اقتصادی کشور اشاره شد و دولت باید هر چه سریعتر نسبت به اجرایی کردن امور اقدام کند.

 علی لاریجانی در نطق آغاز جلسه علنی امروز مجلس، بیان کرد: مجلس امروز جلسه غیرعلنی را با وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس سازمان برنامه در خصوص شرایط اقتصادی داشت. در این جلسه نکات مثبتی از سوی کمیسیون‌ها و نمایندگان و مرکز پژوهش‌ها مطرح شد و به نتایجی در این زمینه رسیدیم.

وی در ادامه بیان کرد: دولت مکلف شد در زمان کوتاهی این نکات را اجرایی کند، برخی از این موارد در قانون برنامه و بودجه مصوب شده و دولت هنوز آن را انجام نداده است، این تعلل دولت است که باید هر چه سریعتر این موارد را انجام دهد.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه بیان کرد: اجرایی شدن این نکات به حفظ آرامش و ثبات اقتصادی کشور کمک می‌کند. برخی از امور نیز برای اولویت‌بندی نیازهای کشور لازم است که در این زمینه نیز در جلسه صحبت‌هایی مطرح و دولت مکلف شد که این موارد را انجام دهد. گاها برای کالاهای اساسی و نیازهای اولیه ارز ۴۲۰۰ تومانی باید داده شود و مابقی نیز باید از بازار متشکل ارزی استفاده شود. دولت در این زمینه باید با سرعت بیشتری امور را پیش ببرد. در این زمینه نیز در جلسه غیرعلنی بحث‌های لازم صورت گرفت که ان‌شاءالله پیگیری خواهد شد./ 

کپی