اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی :ارتباط رسانه ای ایران و الجزایر به طور جدی دنبال می شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  :ارتباط رسانه ای ایران و الجزایر به طور جدی دنبال می شود

سیدعباس صالحی روز دوشنبه در دیدار «عبدالحمید کاشا» مدیرعامل خبرگزاری الجزایر و هیات همراه به روابط دیرینه ، خوب و رو به گسترش دو کشور در زمینه های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی اشاره کرد و گفت: نگاه ما به الجزایر صرفا به عنوان یک کشور نیست بلکه ما به عنوان دوست و برادر به دولت و ملت الجزایر می نگریم.

ایران آنلاین / وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به هجمه های رسانه های بیگانه علیه ایران و الجزایر، گفت: بر این باورم که تبادل تجربیات خبرگزاری های ایرنا و واج (خبرگزاری الجزایر) می تواند فرصتی مغتنم و گامی به سوی استقلال رسانه ای دو کشور قلمداد شود.

وی با اشاره به قرار گرفتن در آستانه سالگرد انقلاب و استقلال الجزایر، ضمن تبریک این مناسبت به دولت و مردم این کشور، اظهار داشت: انقلاب این کشور انقلابی بر پایه وحدت و همدلی رقم خورد.
عضو کابینه دولت دوازدهم با اشاره به روابط دیرینه و رو به گسترش ایران و الجزایر، امضای بیش از 80 سند همکاری را نشانه عمق این روابط و تعاملات درعرصه های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی بر شمرد.
صالحی خاطر نشان کرد: در حوزه های فرهنگی و هنری در دهه اخیر روابط دو کشور رو به گسترش و تکامل بوده به نحوی که تاکنون برنامه های زیاد فرهنگی و هنری به میزبانی دو کشور برگزار شده و همچنان ادامه دارد که از آن جمله می توان به برگزاری هفته های فرهنگی و فیلم اشاره کرد.
وی همچنین ضمن یادآوری مشترکات فراوان میان ایران و الجزایر، افزود: خوشبختانه دو کشور در رابطه با مسائل مختلف، مواضع مشترکی دارند که دفاع از مردم مظلوم فلسطین، مبارزه با تروریسم و افراطی گرایی و همچنین موضوع برجام و هجمه های بی امان بیگانگان از آن جمله است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به روابط خوب رسانه ای دو کشور نیز اشاره کرد و افزود: با توجه به سفر اخیر دکتر هاشمی مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی به الجزایر و متقابلا سفر همتای الجزایری به تهران، این رفت و آمدهای دو طرفه بیانگر تعمیق روابط و آغاز فصل جدید ارتباط رسانه ای میان دو کشور است که باید با جدیت به صورت دو جانبه دنبال شود.
صالحی، سفرها و مراودات حرفه ای را نقطه عطفی در آغاز روابط جدید رسانه ای میان تهران و الجزیره بر شمرد و گفت: معتقدم رسانه ها می توانند فرصت های دوباره ای برای دولت ها و ملت ها پدید آورند و بسترها و زمینه های لازم را برای این تعاملات فراهم کنند./ایرنا

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.