اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹
نوزدهمین آیین «کوچه گردان عاشق» برگزار می شود

توزیع کیسه های مایحتاج یک ماه خانواده های نیازمند

توزیع کیسه های مایحتاج یک ماه خانواده های نیازمند

کوچه گردان عاشق نخستین طرح جمعیت است که ازسال 1379 توسط چند دانشجو که تعدادشان به اندازه انگشتان دست هم نمی شد و با توزیع چند کیسه آذوقه در محلات فقیرنشین شهر تهران پایه گذاری شد، تا امسال که به صورت پیوسته هرساله انجام شده و در ۱۳۹۷ نزدیک به 9 هزار کیسه در بیش از بیست استان وشهرستان کشور هم چون سیستان و بلوچستان کرمانشاه ایلام البرز خراسان جنوبی خراسان رضوی و... می رسد.

ایران آنلاین /نوزدهمین آیین «کوچه گردان عاشق»، توسط جمعیت امداد دانشجویی - مردمی امام علی (ع) همزمان با فرارسیدن شب‌های قدر با تاسی  به سیره عملی مولا علی  در رسیدگی به محرومان جامعه برگزار می‌شود. این آیین به توزیع کیسه های مایحتاج یک ماه خانواده های نیازمندی که شناسایی شده اند اختصاص دارد.

 به گزارش ایران آنلاین، کوچه گردان عاشق نخستین طرح جمعیت است که ازسال 1379 توسط چند دانشجو که تعدادشان به اندازه انگشتان دست هم نمی شد و با توزیع چند کیسه آذوقه در محلات فقیرنشین شهر تهران پایه گذاری شد، تا امسال که به صورت پیوسته هرساله انجام شده و در  ۱۳۹۷ نزدیک  به 9 هزار کیسه در بیش از بیست استان وشهرستان  کشور هم چون سیستان و بلوچستان کرمانشاه ایلام البرز خراسان جنوبی خراسان رضوی و...   می رسد.

در این طرح، در طول ماه مبارک رمضان مایحتاج یک ماه خانواده‌های محروم تهیه و از شب های قدر تا پایان ماه رمضان خانه به خانه توزیع می‌گردد. باید گفت از چند ماه  پیش از آغاز ماه رمضان، شناسایی محلات محروم و خانواده‌های فقیر در سراسر کشور آغاز می شود.

 این آیین به دنبال ایجاد پیوند میان عبادات فردی و اجتماعی افراد جامعه در ماه مبارک رمضان و آگاهی رسانی پیرامون آسیب‌هایی است که جامعه در اثر فقر و گرسنگی به آن دچار می‌شود. کسب اطلاعات بیشتر در این باره از طریق مراجعه به پایگاه اینترنتی آیین کوچه گردان جمعیت امام علی (ع) به نشانی  www.kuchegardan.org

امکان‌پذیر است. هم چنین ستاد جمع آوری کمک های غیر نقدی و بسته بندی مواد غذایی واقع در خانه ایرانی مولوی به نشانی : خیابان مولوی روبروی خیابان تختی کوچه قفلسازان جنب بن بست نیرومندراد پلاک ۳ خانه ایرانی مولوی است.

کپی